Wpis z mikrobloga

Jako junior w qa z prawie rokiem expa zacząłem się rozglądać za nową pracą, wysłałem CV do kontraktorni na literkę E bo właściwie mieli całkiem fajne widełki.
Proces rekrutacyjny zaczął się od zadania na wyszukanie jak największej ilości błędów w ich appce pod rekrutacje
w opisie 1-2 godzinki roboty panie Kamil proszę o to dokument Word sharowany w dropboxie prosze tu wszystko pisać i ogień
jakoś tak mniej więcej po 30 minutach rozglądania się po apce zdałem sobie sprawę że to raczej zadanie na 4-6 godzin xD
po godzinie zdałem sobie sprawę że nie mam ochoty tracić połowy soboty na jakieś śmieszne zadanie od kontraktorni więc po skrobnięciu planu testów i 2-3 zgłoszeń błędów dałem sobie spokój
Ale moi mili w mailu był link do folderu "imię nazwisko" z plikiem worda, okazało się że cofając się do głównego folderu "rekrutacja junior QA" miałem dostęp do wszystkich folderów i wszystkich plików reszty ludzi rekrutujących się na to stanowisko XD
Mogłem zerżnąć sobie po prostu całe zadanie od jakichś randomów XD
Napisałem maila do miłej pani z HR że zadanie nie jest możliwe do ukończenia w 2 godzinki a po za tym to mam dostęp do dokumentów innych osób i chyba podziękuje.
Odpowiedź HRki?
zostałem odrzucony z rekrutacji ze względu na podejrzenie oszukiwania XDDDDDD
puenty brak, chęci brak, pozdrawiam brata

#testowanieoprogramowania #pracait #korposwiat #hr #pracbaza
  • 13
@PanKamil230: Najlepsze jest to, ze te kontraktownie trzepią juniorów, zadając milion pytań, a na seniora zadają trzy pytania na krzyż a później wysyłają ich klientom zabierając potężna marże. Ja z automatu odrzucam kandydatów z dwóch dużych kontraktowni bo większość z nich gowno potrafi, seniorem są z własnego nadania, a w kontraktowni od 3 msc siedza na dupie bo im projektu nie zapewnili
Napisałem maila do miłej pani z HR że zadanie nie jest możliwe do ukończenia w 2 godzinki a po za tym to mam dostęp do dokumentów innych osób i chyba podziękuje.

Odpowiedź HRki?

zostałem odrzucony z rekrutacji ze względu na podejrzenie oszukiwania XDDDDDD

puenty brak, chęci brak, pozdrawiam brata


@PanKamil230: Praca w IT to ciągły #!$%@? i presja lepiej iść pracować do sklepu. Tam masz względny luz odradzam za to pracy