Wpis z mikrobloga

Z całego serduszka polecam firmę UPS. Data dostawy przewidziana na środę widzę kuriera przez okno roznosi paczki, myślę sobie zaraz do domofonu będzie dzwonić. Oj jak bardzo się myliłem, nagle kurier odjeżdża spod bloku. Wchodzę na stronę "nieudana próba dostawy paczka przekierowana do accesspointu". Zapłaciłem przecież za dostawę no to dzwonię infolinia ups na pewno pomoże, PRAWDA? Pani na infolinii szybko załatwia sprawę mówi, że dostawa będzie w piątek. Status na stronie nie zmienia się. Dzwonię do UPS i dostaję info o tym, że paczka zwrócona do nadawcy xD. Kurier zdecydował sam, że odebranie paczki z accesspointu będzie dla mnie najwyraźniej zdrowsze, a potem czym infolinia uznała "Jednak nie potrzebujesz tej paczki". Jak mówią frontem do klienta tak USP zawsze tyłem, żebyśmy ich mogli w dupę pocałować bo mają #!$%@? czy paczuszka dotrze.

#ups #kurier
  • 24
@Blajnt mi z UPS kurier Ukrainiec paczkę zaniósł pod inny adres :) miał nazwę firmy i numer lokalu, ale uznał, że dostarczy ją do innej firmy pod inny numer lokalu na tej samej ulicy, nikt nie wie czemu.

Po zgłoszeniu do UPS, że paczka nie dotarła, a wisi na stronie jako dostarczona, pani na infolinii przedzwoniła do kuriera a potem poinformowała mnie, żebym se sama do niego zadzwoniła, bo ona nie rozumie
@Blajnt: Pamiętam jak 5 lat temu, pracownicy UPS ładowali busa paczkami i praktycznie co druga była rzucana do środka. Nie patrzyli nawet na naklejki na paczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blajnt: nigdy więcej z nimi. Mieszkam za granica i rodzina wysłała mi ważne dokumenty przesyłka express w tym jeden „plastik”. Po dotarciu tutaj na miejsce okazało się, ze kontener którym to wieźli zalała woda. Pani na magazynie postanowiła ratować paczki w tym moja, otworzyła ja sobie, postanowiła tez wysuszyć moje dokumenty tak ze wyglądały jak wyjęte psu z gardła, do tego kilka ważnych kartek postanowiła wywalić bo „nie nadawały się do
w moim regionie zupełnym przeciwieństwem jest dpd


@RaV_Oyabun: A u mnie DPD najgorsze XD

Zjeb który jeździ w moim regionie (nie zamawiam nimi już nic, ale niestety czasem ktoś wysle i nie masz wyboru) ma dwie opcje dostawy:

1) Wrzuca paczkę za furtkę - W BLOKU, tak że leży na terenie wspólnoty. Kto pierwszy ten lepszy, masz handicap bo w mailu napisane że paczka dostarczona
2) #!$%@? paczkę od razu do
@molksiazkowy1111: Sortowania DPD to chyba ma bęben do rzucania paczkami, raz wziąłem 24 puszki karmy po 400g specjalnie kurierem żeby nie iść do paczkomatu to chyba każda puszka była w jakiś sposób zdeformowana, co ciekawe identyczna przesyłka tyle że dostarczona w ramach Allegro OneBox (czyli UPS) przychodzi w nienaruszonym stanie. Z samym UPS tylko raz miałem sytuację że paczka była wydana do doręczenia i nagle zmieniła termin dostawy na kolejny dzień
@Artrix: Podlaskie? Też zamawiałem puszki i wszystkie pogniecione. Niektóre tak mocno, że zastanawiałem się, czy się nie rozszczelniły. To jeszcze nic. :D
Zamawiam produkt (przyjmijmy poniedziałek). Sklep zamiast na adres firmy to nadał na mój domowy. Na stronie DPD przekierowuje do pracy (gdzieś o godz. 14 zrobiłem przekierowanie). We wtorek o 3 nad ranem trafia do sortowni w Białymstoku. Myślę, że będzie we wtorek. Nie! Jako, że przekierowanie to muszą przykleić
@Blajnt: u mnie o miano top 1 najgorszych kurierów nieprzerwanie walczy UPS z Fedexem. Nie wiem, która firma gorzej ogarnia, ale na pewno jedna i druga beznadziejnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blajnt Ja tam kiedyś pracowałem i muszę się nie zgodzić. Otóż firma UPS nie stoi tyłem do klienta. Firma UPS ma klienta głęboko w dupie xD oczywiście Klienta indywidualnego, jeśli chodzi o b2b to co innego. Te Access Pointy zrobili bodaj w 2014 roku i od tamtej pory służą one kurierom do doręczania paczek do odbiorców prywatnych. Kurierzy UPS mają takie swoje awizo. Widzą adres w bloku albo na osiedlu, to cyk,
Sytuacja sprzed dwóch dni. zamówiona przesyłka do domu. Sprawdzam tracking przesyłka w punkcie. dzwonię na infolinię, oni że nikogo w domu nie było. to się pytam dlaczego tego nie ma na trackingu. a nie wiemy. mówię że siedzę w domu bo dziecko że szpitala po urodzeniu wyszło niedawno i oboje jesteśmy. a to musi pan z punktu odebrać.
@Blajnt: Najlepszą akcję miałem z GLS.
Kurier pomylił numer w domofonie i zadzwonił do sąsiada seby. Nie przeszkadzało mu, że numer się nie zgadza, powiedział Sebie, że mnie nie ma w domu (byłem, bo czekałem na paczkę) i czy może mu zostawić paczkę. W środku opłacone z góry komponenty do kompa za 6k złotych. Ja patrze w tracking - doręczone, nazwisko sie nie zgadza. Prawie zawału dostałem. Infolinia. Info, że zadzwoni