Wpis z mikrobloga

#zalesie #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow

Tylko moja różowa jest taka?
Mamy zmywarkę - w końcu.

No i ona to traktuje jakby to była jakiś czarna dziura

- naczyń można #!$%@?ć ile się chce, jak się chce - potem się 1/3 nie domywa
- w przegrodzie na sztućce da talerze, a w przegrodzie na kubki da talerze jak sie jej trafi
- wraz z naczyniami wrzuca do zmywaki tony żarcia, nawet nie strzepuje resztek do kosza. Na talerzu zostało pół gałki ziemniaków? #!$%@? zmywarka to zje
- wrzuca do zmywarki słoiki, pudełka po lodach i nie ściąga z nich foli,papieru itp. Nie wiem co ona myśli, że jak ten papier znika z słoika to on się jakoś magicznie rozpuścił w zmywarce.

I średnio ja raz w miesiącu muszę rozbierać kuchnię do albo odpływ zatkany albo pompa zmywarki.
  • 144
@kodecss: Odpiąć od prądu i powiedzieć, że się #!$%@?ła. Jak pomyje ręcznie z 2 miesiące to jej podłącz i powiedz, że naprawiłeś ale ma używać zgodnie z tym jak Ty chcesz. Jak znowu będzie to samo to znowu odłącz z prądu. Nie podejrzewam jej żeby potrafiła ogarnąć, że po prostu wypiąłeś wtyczkę.

btw. mam to samo xD moja różowa układa zmywarkę jak dzban i wszystkim na około opowiada, że nie domywa
@kodecss: Uwielbiam takie wpisy po regularnym naczytaniu się soczyście wyplusowanych komentarzy piwniczanych faszystów wyśmiewających lub pogardzających ludźmi z Afryki lub ze Wschodu.
Łączę się w bólu, mam podobnie choć nie tak drastycznie. One myślą że tam się magia dzieje w zmywarce. One nie myślą logicznie że trzeba tak ułożyć aby strumienie wody miały dostęp do naczynie i wtedy jest ładnie umyte. A że zarcie wymieszane z wodą zapierdziela po zmywarce to też nie kumają. Ja swojej tłumaczyłem jak dziecku jak działa zmywarka. Trochę pomogło.
@ery78:

A i jeszcze mi się przypomniało że one tak chyba wszystkie mają bo na spotkaniach towarzyskich dzielą się wiedzą które tabletki domywają lepiej a które nie domywają. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak ja ułożę naczynia jak biały człowiek zgodnie z logiką i odstępami bez resztek jedzeni to jakimś cudem domyte są naczynia nawet najtańszymi tabletkami i na najkrótszym programie.
@kodecss
Na moim przykładzie (małżeństwo lvl 9 here) mogę powiedzieć, że większość tego typu problemów u podstaw ma problemy z komunikacją. A partnerzy robią pewne rzeczy na przekór.

Proponuję Ci wejść na wyżyny spokoju (wiem, że to czasami bardzo trudne) i wytłumaczyć różowej, co i jak. Pokazać, słuchaj - to działa tak, to tak, to zapycha to, a to może spowodować taki problem - "zwróć proszę na to uwagę".

Nie daj stworzyć
Na talerzu zostało pół gałki ziemniaków? #!$%@? zmywarka to zje


@kodecss: o jak kwikłem xD a tak serio to naucz ją może jak to się robi, bo nic tak nie #!$%@? jak konieczność poprawiania po kimś. Albo wybierz raz to z tego odpływu i jej pokaż, bo może faktycznie myśli że zmywarka to zjada xD
Przy takim podejściu to pompa zmywarki długo nie pociągnie - tak z 2 lata. Dobrze że, z tego co czytam, będziesz umiał sam ją wymienić to będzie to kosztowało "tylko" 250 zł bo z wymianą to około 500 zł - czyli połowa ceny nowej zmywarki. Chociaż teraz przy inflacji jaką mamy to mogło podrożeć...