Wpis z mikrobloga

#zalesie #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow

Tylko moja różowa jest taka?
Mamy zmywarkę - w końcu.

No i ona to traktuje jakby to była jakiś czarna dziura

- naczyń można #!$%@?ć ile się chce, jak się chce - potem się 1/3 nie domywa
- w przegrodzie na sztućce da talerze, a w przegrodzie na kubki da talerze jak sie jej trafi
- wraz z naczyniami wrzuca do zmywaki tony żarcia, nawet nie strzepuje resztek do kosza. Na talerzu zostało pół gałki ziemniaków? #!$%@? zmywarka to zje
- wrzuca do zmywarki słoiki, pudełka po lodach i nie ściąga z nich foli,papieru itp. Nie wiem co ona myśli, że jak ten papier znika z słoika to on się jakoś magicznie rozpuścił w zmywarce.

I średnio ja raz w miesiącu muszę rozbierać kuchnię do albo odpływ zatkany albo pompa zmywarki.
  • 144
@kodecss: @volion Ja tam tylko zgarniam resztki jedzenia do śmietnika i pakuje do zmywarki tylko zgodnie z przeznaczeniem i nie upycham nic na siłę, kubki z fusami też wrzucam, znaczy wylewam fusy ale to co zostanie to wkładam do zmywarki z kubkiem. I wszystko jest wyczyszczone na błysk. Jedynie raz w miesiącu czyszczę zmywarkę trybem czyszczenia z tym płynem oraz wyjmuje i czyszczę ręcznie filtr odpływowy.
I jest tak jak pisze
@kodecss: Sprawdź sobie filtr zmywarki, czy coś nie nie zepsuło - większość resztek i papier powinien zatrzymać bez problemów. Ja zrzucam tylko największe i w razie kłopotu sama rozbieram i czyszczę odpływy - sumarycznie to zajmuje mniej czasu niż "mycie wstępne ręcznie".
@kodecss: przerabiałem to - była wrzucała łyżeczki tak, że układały się jeden stosik i wszystkie były w środku #!$%@?, albo wstawiała lekkie miseczki do środka, te obracały się i były pełne wody, kiedy kończyło się mycie. Wrzucała brudne kubeczki od jogurtów albo puszki po rybie do reklamówki ze śmieciami do segregacji i potem miałem #!$%@?, śmierdzące ręce, kiedy wyrzucałem papiery i plastiki przed pracą. U niektórych kobiet ciężko z logicznym myśleniem.
@radziuxd: taka rada, na długich programach jest mycie wstępne, dodaj trochę proszku do zmywarki na dno, żeby było jej łatwiej, nie trzeba wtedy używać tych programów z wysoką temperaturą. Chyba że masz małe dzieci i chcesz wszystko sterylne mieć.
@kodecss: Bo zmywarki to gówno niestety- resztki żarcia i tak trzeba posprzątać i z grubsza umyć- nie wspominając o garnkach, patelniach czy innych blaszkach. Zmywarka to tak naprawdę wyparzarka bo i tak nie domyje brudnych naczyń, więc trzeba robotę podwójnie robić. Różowa pewnie nie za mądra i leniwa.
@kodecss: Jak zes se wychowal, tak masz. Sprzedaj jej przy najblizszej pkazji,-jak bedzie wkladala do zmywarki nieoplukane z jedzenia talerze,-blaszke na odmulenie,to moze przeskoczy jej zapadka w glowie. Tylko nie mocno( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kodecss: To moja robiła dokładnie odwrotnie, tj praktycznie myła te talerze i czyste do zmywarki wkładała "bo jak jest bardzo brudny, to zmywarka nie domyje". Na nic się zdało tłumaczenie, że jak zamknie drzwiczki, to talerze nie zaschną, a po drugie włącza się mycie standardowe, a nie te szybkie 20min, bo różnica w kosztach jest żadna, a co po takim myciu, jak co drugi talerz jest dalej brudny.
- naczyń można #!$%@?ć ile się chce, jak się chce - potem się 1/3 nie domywa


@kodecss: To jej to powiedz. Nie wiem czy konkretnie w formie kłótni, ale pokaż jej poradnik na YT jak załadować zmywarkę.

- w przegrodzie na sztućce da talerze, a w przegrodzie na kubki da talerze jak sie jej trafi


@kodecss: j/w

- wraz z naczyniami wrzuca do zmywaki tony żarcia, nawet nie strzepuje resztek
@kodecss: Nie. Mój mąż taki jest. Po prostu umówiliśmy się, ze on talerze zostawia na blacie nad zmywarką i ja wkładam je do zmywarki i ją nastawiam. On za to te naczynia wyjmuje. NIc na to nie poradzisz, część ludzi to brudasy i nie nauczą się czystości ;) Musisz to zaakceptować (ja zaakceptowałam) albo szukać nowej połówki, która brudasem nie będzie.
@kodecss: Już raz rozkręcałem zmywarkę bo szły słoiki z papierami. Wkręciło się w silnik i zapchało zmywarkę. Rozrkęciłem wszystkom wyczyściłem wszystko i śmiga dalej.