Wpis z mikrobloga

#zalesie #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow

Tylko moja różowa jest taka?
Mamy zmywarkę - w końcu.

No i ona to traktuje jakby to była jakiś czarna dziura

- naczyń można #!$%@?ć ile się chce, jak się chce - potem się 1/3 nie domywa
- w przegrodzie na sztućce da talerze, a w przegrodzie na kubki da talerze jak sie jej trafi
- wraz z naczyniami wrzuca do zmywaki tony żarcia, nawet nie strzepuje resztek do kosza. Na talerzu zostało pół gałki ziemniaków? #!$%@? zmywarka to zje
- wrzuca do zmywarki słoiki, pudełka po lodach i nie ściąga z nich foli,papieru itp. Nie wiem co ona myśli, że jak ten papier znika z słoika to on się jakoś magicznie rozpuścił w zmywarce.

I średnio ja raz w miesiącu muszę rozbierać kuchnię do albo odpływ zatkany albo pompa zmywarki.
  • 144
@kodecss: ja najbardziej lubię jak ktos wstawia do zmywarki naczynia nie zważając na to czy są do góry dnem i potem wyjmuje ze zmywarki takie miski, słoiki i kubki pełne brudnej wody z pianą. I jeszcze do tego ta sama osoba potrafi wstawić naczynia tak ze blokują łopaty. To albo brak wyobraźni przestrzennej albo brak info o tym jak działa zmywarka.

A poza tym to - wy jako chłopy czyścicie filtry?
@kodecss: kurde, jeszcze rozumiem (choć z trudem), że mogła na początku nie ogarnąć prawidłowego użytkowania takiego sprzętu i korzystała ze zmywarki na yolo, ale po pierwszym razie, gdy musiałeś wszystko rozkręcać i czyścić, powinno do niej dotrzeć. Mi by było wstyd widząc, do czego moje niedbalstwo doprowadziło, i już drugi raz bym do czegoś takiego nie dopuściła - to, że ona ciągle powtarza te błędy, bardzo źle o niej świadczy. Chyba
@kodecss: może terapia szokowa w postaci kazania jej czyścić filtr i rozkręcać to wszystko i odtykać (oczywiście pod nadzorem, będziesz jej udzielał instrukcji). Jeśli tłumaczenie nie zadziałało, to może musi na własnej skórze poczuć, z czym się wiąże czyszczenie odpływu. Miałam podobny problem ze współlokatorką - czesała włosy nad umywalką i potem to, co wypadło spłukiwała. Raz w miesiącu odpływ zatkany. Po drugim razie się wkurzyłam i kazałam jej to sprzątnąć
@kodecss: ostatnio podobno zmywarka źle działa i usłyszałem od mojej mamy tekst "no, bo oni teraz produkują tak te sprzęty że 2 lata i trzeba nową kupować". No #!$%@?, wcale to nie ma związku z tym, że od zawsze ta zmywara była pakowana talerzami z resztkami jedzenia i od kilku miesięcy chodziła bez grama soli xD No nie przemówisz do rozumu
I średnio ja raz w miesiącu muszę rozbierać kuchnię do albo odpływ zatkany albo pompa zmywarki.


@kodecss: to nie rozbieraj, tylko zadzwoń po fachowca, niech on powie co jest powodem usterki, a różowa niech zapłaci za jego wizytę. sto procent, że po drugiej, trzeciej wizycie nauczy się pakować zmywarkę jak należy
@kodecss: proste mówisz jej że tylko ty obsługujesz zmywarkę i macie spokój.
Ewentualnie zrób jakąś krótką i prostą instrukcję obsługi i zawieś żeby było dobrze widoczne.
PS.
I tak lepiej niż moja mama która najpierw talerze myje w zlewie zalanym wodą z płynem a potem daje to do zmywarki a czasem nawet 2 razy ją uruchamia xD
PS2.
Jak do #!$%@? ona zmieściła talerze w przegrodzie na sztućce
Używam zmywarki jak Twoja żona. Myje w niej wszystko - nawet klawisze ostatnio od klawiatury pięknie domyła. Nic nie otrzepuje, nie pieszczę się ze zmywarką - to tylko zmywarka. Wszystko domyte, zmywarka śmiga jak nowa od 5 lat... Może kup żonie lepsze tabletki? :)