Wpis z mikrobloga

Sytuacja z dzisiaj. Ja się nie boję. Korzystam z ChatGPT już jakoś od 2 tygodni i mogę powiedzieć, że jest to natomiast świetna alternatywa dla Google i StackOverflow, ale nadal trzeba mieć jakieś pojęcie i uważać na niektóre bzdury jakie wypluwa. Średnio 2 razy na dzień natrafiam na jakąś informację od ChatGPT która nie jest prawidłowa. Nie mniej jednak polecam. Możecie nawet skopiować swój kod i po prostu zapytać "What can I
Pobierz tiritto - Sytuacja z dzisiaj. Ja się nie boję. Korzystam z ChatGPT już jakoś od 2 tyg...
źródło: comment_1673865962kJPd16vkjnBUS1arKsFpO4.jpg
@Xolan:

czy uważasz że XY:
- jedyna słuszna prawda
- jestem głupi

a tak na serio, to dopóki AI nie wejdzie "poziom wyżej" z myśleniem abstrakcyjnym, to programiści zawsze będą potrzebni jako ludzie którzy zbierają wymagania biznesowe i piszą specyfikacje. Implementację rzeczywiście najłatwiej zastąpić, ale to nie jest najważniejsza sprawa w pracy programisty.
Implementację rzeczywiście najłatwiej zastąpić, ale to nie jest najważniejsza sprawa w pracy programisty.


@Henryhenry: no nie jest. Tylko ktoś musi ją robić. I zastąpienie ludzi implementujących dane rozwiązania przez AI wiąże się z ogromnymi zwolnieniami, bo po co trzymać kogoś, kto jest niepotrzebny, bo architekt z dwoma seniorami po ustaleniu wymagań i napisaniu specyfikacji wrzucą to w bota, który wygeneruje cały kod, a potem na podstawie komentarzy będzie go modyfikował i
@Xolan: są już dodatki do IDE - działa jako wsparcie

I myśle że to kwestia czasu, kiedy powstanie RAD gdzie masz połączyć tylko bloczki przepływu informacji i co chcesz z tym zrobić ... a resztę napisze za ciebie AI.
Więc tak - pisanie CRUD'ow i innych chałturek ... ci programiści mogą czuć oddech AI na plecach, że im zabierze chleb powszedni. Po prostu dowolna osoba będzie mogła sobie napisać coś pod