Wpis z mikrobloga

Jak zostać spadkowiczem (informacje zebrane w oparciu o Micka, mookiego i tych innych multikont):
1. Masz urojone, ogromne oszczędności (powyżej 500k zł),
2. Inwestujesz wszystko na giełdach osiągając niesamowite przychody rzędu +70% (no chyba, że są lokaty 8%, to wtedy wszystko wrzucasz na lokatę),
3. Gardzisz kredyciarzami którzy wzięli kredyt bo napędzali inflację (ale sam weźmiesz kredyt 2% bo jesteś hipokrytą),
4. Masz wybujałe ego - jesteś mądrzejszy od wszystkich, eksperci się mylą (dlatego teraz planujesz kupić nieruchomość na górce, zamiast to zrobić w 2018-2019 roku),
5. Masz około 40 lat, jesteś samotny z wyboru (kto by chciał mieć dzieci w obecnych czasach)

O czymś zapomniałem?

#kredythipoteczny #nieruchomosci
Pobierz Bernenski - Jak zostać spadkowiczem (informacje zebrane w oparciu o Micka, mookiego i...
źródło: comment_1673846665zlZCZpfy2VzLPpEaCGmWTf.jpg
  • 14
Masz około 40 lat, jesteś samotny z wyboru (kto by chciał mieć dzieci w obecnych czasach)


@Bernenski: Z tym się zgadzam. Nigdy nie zrozumiałem po co ludziom związki a pchanie się w to tylko dla wypłaty dwóch osób zamiast jednej nie jest tego warte. Produkowanie dzieciaków też nie ma zbytnio sensu z mojej egoistycznej perspektywy.
Tyle, ze trzeba kasę na 10 lat zamrozić kasę?


@Wloczykij2: jest coś takiego jak przedterminowy wykup. Nic nie musisz zamrażać. Oddajesz 2 zł za obligację i po 5 dniach masz kasę na koncie.
Jak to wygląda wtedy z zyskiem?


@Wloczykij2: Załóżmy że kupiłeś w zeszłym roku, 1 stycznia 1000 tych obligacji EDO0132, które pokazałem, czyli zainwestowałeś 100 000 zł. Potrzebujesz jednak kasy i chcesz ją mieć na koncie np. 22 grudnia 2023.

Patrzysz sobie w tabelę odsetkową i widzisz, że dla 22 grudnia masz 20%. Czyli uzbiera Ci się 20 000 zł odsetek. Niestety, ponieważ to przedterminowy wykup, musisz zapłacić 2 zł kary za