Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wykroczeniach drogowych na komendę policji. Sprawa na pewno dotyczy tej sprawy, ponieważ zaparkowałem w takim sposób idąc na zakupy do lokalnych sklepów, wracając zaczepia mnie starszy typ, mówi że jest emerytowanym policjantem, wszedłem z nim w dyskusję, tłumaczę, że nie łamię prawa, nie ma zakazu parkowania, 1,5m jest itp., on na to, że mogę spodziewać się prezentu po świętach i oczywiście porobił zdjęcia samochodu.

Generalnie nie czuję się winny, chodnik naprawdę jest szeroki. Jak uważacie kto ma rację? Można parkować w taki sposób? Dziwi mnie jedynie, że policja to podjęła, jestem ciekaw na czym oprą to, że nie można tam parkować, jak się bronić?

Z tego co wyczytałem to, że policja zajęła się tą sprawą oznacza też, że gość nie mógł zgłosić tego anonimowo. Czy na przesłuchaniu mogę prosić o dane świadka? Jak je uzyskać na co się powołać?

#kodeksdrogowy #mandat #policja #motoryzacja #parkowanie #samochody #prawojazdy #prawo
Pobierz p__m - Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wy...
źródło: comment_1673568161dnpsSe8vwri8mTnqRrPpz4.jpg
  • 101
@p__m nie możesz tak zaparkować, koniec kropka. Dalsza dyskusja świadczy o tym że wylosowałes prawo jazdy w laysach. Nikt nie może się tak o #!$%@?ć na chodnik gościu.
@Bakuaku: przecież już były tu cytowane przepisy zezwalające na to, do tego u mnie w mieście jest parę miejsc gdzie taki szeroki chodnik służy za parking - parkujesz, idziesz uiścić opłatę w parkomacie i stoisz tyle za ile zapłaciłeś i nikt nikogo za nic nie ściga jeżeli ma za szybą bilecik z parkomatu
@pablooooo: Aby było za co płacić to musi być wyznaczone miejsce oraz dojazd do niego - tutaj nie ma ani tego ani tego. Czyli teoretycznie mandatu za brak biletu nikt nie może dać, gorzej z wezwaniem na policję
@p__m osoby które twierdzą że nie mógł tam zaparkować bo przejechał po chodniku: a samochody zaparkowane na parkingu za bramą wjazdową nie przejechały po chodniku?
@p__m: Z google maps wyglada, ze nie zaparkowales przy krawedzi bo tam jest drzewo. Wtedy parkujesz praktycznie na srodku chodnika i pieszy musi Cie omijac. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijajac fakt, ze przepisy zabraniaja parkowania na chodniku obiema osiami pojazdu chyba, ze w wyznaczonych miejsach. Za to dostaniesz 100zl i chyba 1pkt. Takze tragedii nie ma ale na przyszlosc bedziesz moze rozwazniej wybierac miejscowki. ( ͡°
@p__m: Takie zaparkowanie samo w sobie jest zgodne z przepisami. Możliwe, że twój pojazd utrudniał wyjazd z bramy - wtedy należy się mandat. Auto nie może też przekraczać 2,5 tony DMC. Pozostaje ewentualnie kwestia jazdy wzdłuż po chodniku. To zależy od tego, ile metrów pokonałeś. Jeśli pojazd stoi tak, jak na obrazku, czyli w miejscu wjazdu na chodnik, to nie jest to naruszenie. Co innego jeśli jeśli stanąłeś gdzieś dalej i