Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wykroczeniach drogowych na komendę policji. Sprawa na pewno dotyczy tej sprawy, ponieważ zaparkowałem w takim sposób idąc na zakupy do lokalnych sklepów, wracając zaczepia mnie starszy typ, mówi że jest emerytowanym policjantem, wszedłem z nim w dyskusję, tłumaczę, że nie łamię prawa, nie ma zakazu parkowania, 1,5m jest itp., on na to, że mogę spodziewać się prezentu po świętach i oczywiście porobił zdjęcia samochodu.

Generalnie nie czuję się winny, chodnik naprawdę jest szeroki. Jak uważacie kto ma rację? Można parkować w taki sposób? Dziwi mnie jedynie, że policja to podjęła, jestem ciekaw na czym oprą to, że nie można tam parkować, jak się bronić?

Z tego co wyczytałem to, że policja zajęła się tą sprawą oznacza też, że gość nie mógł zgłosić tego anonimowo. Czy na przesłuchaniu mogę prosić o dane świadka? Jak je uzyskać na co się powołać?

#kodeksdrogowy #mandat #policja #motoryzacja #parkowanie #samochody #prawojazdy #prawo
Pobierz p__m - Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wy...
źródło: comment_1673568161dnpsSe8vwri8mTnqRrPpz4.jpg
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Wygryw_z_wyboru: no pewnie tak ale czuć że ma to we krwi ja to aż widzę
KOLEGO PREZENT PO ŚWIĘTACH DOSTANIESZ JA JESTEM EMERYTOWANYM POLICJANTEM #!$%@? KWII JA CIĘ ZNISZCZĘ ALE NIE POWIEM CZEMU KWII
@Wygryw_z_wyboru: z przyzwyczajenia, krawężnik jest dość wysoki tam, często natomiast parkują na ukos i wciskają się pomiędzy samochody, wtedy przednią osią wjeżdżają tylko na krawężnik.
@vieniasn: mieszkam tutaj od 30 lat, jeszcze dzisiaj całą ulicę przejechałem, czy na pewno jakichś znaków nie ma dotyczących parkingu/zatrzymywania. Jedynie są znaki informujące, że to droga jednokierunkowa.
@vieniasn: tam gdzie to seicento to jest to, tylko tych drzew już tam nie ma, stąd można sobie tak wjechać, tego sklepu też tam nie ma gdzie warzywa są wystawione.
@p__m: stary, no umówmy się, zaparkowałeś tak, bo było CI wygodniej, jeśli nie można, to po co się spinać i udawać, że jest źle, ale jednak dobrze.

można zaparkować kawałek dalej, przejść 50 m, bądzmy ludźmi, bo każdemu się wydaje , że jego jest najważniejsze i jego 5 minut to trwa nawet 3 minut a nie 5, a innego 5 minut to już ponad kwadrans i trzeba dzwonić na policję.

nie
@RudyKasztanek: kolego mi chodzi jedynie o względy prawne, gdyby gość mi tylko zwrócił uwagę bym tego nie rozdmuchiwał. A tekst, że jest byłym policjantem to tylko spotęgował.
@p__m późno już i może coś przeoczyłem ale na moje takie parkowanie jest bez sensu ale wydaje się legalne chyba że coś z tą bramą może zastawiłeś 20cm
@vieniasn: niee, gość miał ewidentnie problem o chodnik. Dobra dzięki za ciekawą dyskusję, zawołam za tydzień po przesłuchaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaparkowałem tak, bo było tłoczno i średnio miałem wybór.
@p__m: rozumiem, starzy milicjanci maja na***e w glowach równo - i to co napisałem, to bardziej moje ogólne przemyślenie na temat tego co spotykam na codzień - nie wiem czy można tam parkować czy nie i nie oceniam tego, życzę powodzenia w rozwiązaniu sprawy
Skoro stoi jedno auto to po co parkowałeś w drugiej lini? Aby zaparkować na chodniku musiałeś jechać po chodniku - czego robić nie wolno.

Idąc waszym tokiem rozumowania, skoro szeroki chodnik (7m) to jeszcze jedno auto by się zmieściło w trzecim rzędzie, ogółem niech całe miasto to jest jeden wielki parking.

Tez raz dostałem wezwanie na policję w sprawie tego, że ktoś zrobił zdjęcia jak zaparkowałem. Nie dostaniesz jego danych i mandat