Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wykroczeniach drogowych na komendę policji. Sprawa na pewno dotyczy tej sprawy, ponieważ zaparkowałem w takim sposób idąc na zakupy do lokalnych sklepów, wracając zaczepia mnie starszy typ, mówi że jest emerytowanym policjantem, wszedłem z nim w dyskusję, tłumaczę, że nie łamię prawa, nie ma zakazu parkowania, 1,5m jest itp., on na to, że mogę spodziewać się prezentu po świętach i oczywiście porobił zdjęcia samochodu.

Generalnie nie czuję się winny, chodnik naprawdę jest szeroki. Jak uważacie kto ma rację? Można parkować w taki sposób? Dziwi mnie jedynie, że policja to podjęła, jestem ciekaw na czym oprą to, że nie można tam parkować, jak się bronić?

Z tego co wyczytałem to, że policja zajęła się tą sprawą oznacza też, że gość nie mógł zgłosić tego anonimowo. Czy na przesłuchaniu mogę prosić o dane świadka? Jak je uzyskać na co się powołać?

#kodeksdrogowy #mandat #policja #motoryzacja #parkowanie #samochody #prawojazdy #prawo
p__m - Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wy...

źródło: comment_1673568161dnpsSe8vwri8mTnqRrPpz4.jpg

Pobierz
  • 101
@p__m może podciągną jazdę wzdłuż po chodniku? Ale musieliby mieć pewność (świadek?) że nie wjeżdżałeś przez krawężnik tylko z dojazdu do posesji.

Co do samego miejsca obok seicento i warzywniaka - zauważ że główny ciąg chodnika jest wąski jak obok Opla Tigry, tylko tam gdzie stałeś jest jakby plac sklepowy na markize sklepową, wystawkę warzyw itp - i ten "plac" jest podwyższony, ma inną kostkę i krawężniki na jednym i drugim końcu.
@MamCieNaHita a widzisz nie zauważyłem, że kolega wysłał link do Google maps spojrzałem. Organizacja ruchu w tym miejscu nie istnieje. W sumie znaki nie mówią nic na temat tego gdzie tam wolno stawać a gdzie nie. Ale przede wszystkim to tam chyba nie ma za bardzo szans zostawić 1,5m chodnika, więc parkowanie 4 kołami na chodniku nie wchodzi w grę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@p__m: Po pierwsze jeżeli masz wezwanie jako świadek w sprawie o wykroczenie to możesz to zlać ciepłym moczem ewentualnie do nich zadzwonić i zapytać czy ci pokryją stawkę dzienną z roboty i koszt dojazdu (a nie pokryją). Jak będziesz oskarżony to wtedy się staw.
@p__m: z danych dostępnych na geoportalu wynika, że odległość od drzewa do granicy działki, na której stoi budynek sklepu wynosi 3,5 metra. Granica działki przebiega na nieco ponad 2 metry przed frontem budynku. Więc ta kostka, która jest przed budynkiem, nie jest de facto chodnikiem. Dodatkowo wjazd służy do połączenia nieruchomości z drogą publiczną, a nie do wjeżdżania na chodnik, czyli dochodzi jeszcze jazda samochodem po chodniku. Chyba sam próbujesz robić
@p__m:

przyjacielu, musisz poprawić swój rysunek uwzględniając drzewo, które tam stoi.

Bo tak na oko patrząc, to między drzewem, a wjazdem do tej bramy nie za bardzo jest miejsce żeby zaparkować w ten sposób aby nie blokować tego wjazdu. No chyba, że jeździsz Seicento albo Smartem?
@reksiuzgdyni: kolego przeczytaj parę komentarzy wyżej jak dałem linka do google, napisałem tam, że tych drzew już nie ma, podobnie jak tego sklepu, schodów itp., czysty chodnik jak na rysunku.
@Dorth: pod linkiem do googla dałem od razu komentarz dla takich właśnie spostrzeżeń..

"@vieniasn: tam gdzie to seicento to jest to, tylko tych drzew już tam nie ma, stąd można sobie tak wjechać, tego sklepu też tam nie ma gdzie warzywa są wystawione."
@p__m: Nadal to parkowanie w 2 lini i jazda wzdluz chodnika co jest karane mamdatem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma znaczenia ze ja tylko na chwile i nie bylo gdzie stanac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co Ty piszesz o tej jeździe po chodniku. To w jaki sposób masz na nim zaparkować niby jak nie wjeżdżając na ten chodnik? xD przecież to ja mogłem być pierwszy na chodniku, a auto kolo mnie zaparkowało.
przepis który zabrania zabijania?


@DziobakApokalipsy_: 148) § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Teraz Twoja kolej

wołam @przypadkowy bo też pewnie czeka :)