Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wykroczeniach drogowych na komendę policji. Sprawa na pewno dotyczy tej sprawy, ponieważ zaparkowałem w takim sposób idąc na zakupy do lokalnych sklepów, wracając zaczepia mnie starszy typ, mówi że jest emerytowanym policjantem, wszedłem z nim w dyskusję, tłumaczę, że nie łamię prawa, nie ma zakazu parkowania, 1,5m jest itp., on na to, że mogę spodziewać się prezentu po świętach i oczywiście porobił zdjęcia samochodu.

Generalnie nie czuję się winny, chodnik naprawdę jest szeroki. Jak uważacie kto ma rację? Można parkować w taki sposób? Dziwi mnie jedynie, że policja to podjęła, jestem ciekaw na czym oprą to, że nie można tam parkować, jak się bronić?

Z tego co wyczytałem to, że policja zajęła się tą sprawą oznacza też, że gość nie mógł zgłosić tego anonimowo. Czy na przesłuchaniu mogę prosić o dane świadka? Jak je uzyskać na co się powołać?

#kodeksdrogowy #mandat #policja #motoryzacja #parkowanie #samochody #prawojazdy #prawo
Pobierz p__m - Cześć, mam pytanie, bo dostałem wezwanie w charakterze świadka z artykułu o wy...
źródło: comment_1673568161dnpsSe8vwri8mTnqRrPpz4.jpg
  • 101
@Dorth: tam nie ma drzewa co pisałem wiele razy, zaparkowałem tak jak na zdjęciu, w miejscu drzewa, które wycięli. Wyznaczone miejsca na chodniku dotyczą pojazdów inne niż osobowe, przeczytaj dokładnie przepis, bo interpretujesz go jak policjant na początku i musiałem go jak dziecku przeliterować, co, czego dotyczy.