Wpis z mikrobloga

Dużo osób pyta ile realnie mozna sobie dorobić. Odpowiadam, że to zależy od tego ile macie czasu i od tego czy załapiecie się na wolne godziny w kalendarzu. Ja łącze Glovo z moją normalną pracą na etacie, także Glovo to dla mnie sposób na odłożenie trochę grosza. Tu moje zarobki od 2 stycznia (okres rozliczeniowy Glovo to 2 tygodnie). Nie jest to dużo, inni mogą osiągać wyższe zarobki, ale dla mnie to jest zastrzyk gotówki, jakby nie patrząc, za jeżdżenie na rowerku, co bardzo lubię.
Z góry mówię, że trzeba odjąć od tego jeszcze prowizję dla partnera 23zł i składkę zdrowotną. Z racji tego że mam UoP nie płacę podatków dwa razy.

#rzultykurier #glovo #praca
Pobierz JonkeJ - Dużo osób pyta ile realnie mozna sobie dorobić. Odpowiadam, że to zależy od ...
źródło: comment_1673428476c3FAQAKpvxfTPUWRNxw1Pi.jpg
  • 39
@JonkeJ: rowniez jeżdżę tak jak ty, mam prace i po godzinach dorabiam sobie na rowerze, moj "pasek" z tego okresu, no i napiwki jakies tez byly do reki. Rejwstruje czas na rowerze, razem z dojazdem do strefy meldunku i powrotem do domy wyszlo mi nieco ponad 30h, pewnie powinno byc troche mniej, bo zwykle jeszcze gdzies wstepowalem na drobne zakupy.
Z podejsciem sobie pojezdze na rowerze po miescie i cos zarobie
Pobierz alotbsol - @JonkeJ: rowniez jeżdżę tak jak ty, mam prace i po godzinach dorabiam sobi...
źródło: comment_1673435389UDtJlSXGuYU73A5kJDViHZ.jpg
@JonkeJ: tak Ci powiedzial partner prawda? A teraz powiedz to setkom osob ktore dostaja wezwania z us do zaplaty zaleglego podatku za kilka lat wstecz. Sam bylem partnerem od 2016 do 2020 i skarbowka mnie zalatwila na cacy a sad mam od 3 lat
@JonkeJ: Nie rozumiem tego zapisu "Jeśli nie masz innej pracy, lub nie studiujesz posiadając samą umowę o zlecenie konieczne jest zapłacenie bardzo dużego ZUSu!" Miałem samą umowę zlecenie przez 6 lat i nic nie płaciłem, a firma odprowadzała kilkadziesiąt złotych za miesiąc pracy i w ZUSie się wszystko zgadzało. O co chodzi?
@JonkeJ: a mnie zawsze ciekawiło jak wygląda sprawa gdy klient płaci gotówką, musisz się gibać spowrotem z hajsem do knajpy czy na koniec zmiany się rozliczasz z restauracjami bo np masz od nich kilka zleceń dziennie
@TavarishPiesov: niestety jezcze skarbowce trzeba zaplacic 8,5%, do 20 dnia kazdego miesiaca (do stycznia 20 zarobki grudniowe) na jakis indywidualny nr rachunku.
Do tego partner pobiera jescze u mnie prowizje, ale wtedy gdy w danym okresie jezdze, samo glovo tez zabiera za "uzywanie aplikacji" dodatkowo 5zl.
Jak chcesz lepsza miec godzinowa to biorac 1-2h bedzie trudniej niz jakis jeden dluzszy blok.
Z dniem jest loteria, najnizej wychodzila mi stawka jakos 22zl/h
@buczubuczu: Tak, według mnie tak.
@imargam_2137: Gotówkę od klientów trzymasz ty. W aplikacji jest coś takiego jak Saldo gotówkowe. Z tego salda Glovo wypłaca ci następnego dnia zaliczki (cześć tego co zarobiłeś) a gdy masz wysokie saldo (około 300zł) to trzeba wpłacić wtedy określoną kwotę na konto Glovo. Służy do tego strona glovocash.pl. Glovo zawsze wysyła ci powiadomienie ile musisz im wpłacić.
@stasiuuuu1: Nie ma. Jeździsz ile chcesz i
@JonkeJ: to nie jest głupie, jestem na DG a jedyne czym się muszę zajmować to wysyłki do klientów, chyba sobie pojeżdżę i polatam po schodach żeby fat spalić i jeszcze mi za to zapłacą bo na orbitreku robiłbym to za frajer. Dzięki za ten tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skydancer: Gniezno. Możesz swoim jak najbardziej. Glovo nie wynajmuję. Jak juz to czasem w wiekszych miastach partnerzy wynajmują skutery elektryczne. Za cały sprzęt jaki dostaniesz od Glovo, czyli: Plecak, powerbank, uchwyt do telefonu na rower, Glovo odciąga dwa razy po 60zł z dwóch pierwszych rozliczeń, czyli razem 120zł.