Wpis z mikrobloga

Dużo osób pyta ile realnie mozna sobie dorobić. Odpowiadam, że to zależy od tego ile macie czasu i od tego czy załapiecie się na wolne godziny w kalendarzu. Ja łącze Glovo z moją normalną pracą na etacie, także Glovo to dla mnie sposób na odłożenie trochę grosza. Tu moje zarobki od 2 stycznia (okres rozliczeniowy Glovo to 2 tygodnie). Nie jest to dużo, inni mogą osiągać wyższe zarobki, ale dla mnie to jest zastrzyk gotówki, jakby nie patrząc, za jeżdżenie na rowerku, co bardzo lubię.
Z góry mówię, że trzeba odjąć od tego jeszcze prowizję dla partnera 23zł i składkę zdrowotną. Z racji tego że mam UoP nie płacę podatków dwa razy.

#rzultykurier #glovo #praca
JonkeJ - Dużo osób pyta ile realnie mozna sobie dorobić. Odpowiadam, że to zależy od ...

źródło: comment_1673428476c3FAQAKpvxfTPUWRNxw1Pi.jpg

Pobierz
  • 39
@JonkeJ: Będę cię obserwował i może też spróbuję.

Mam normalną robotę ale siedzącą i lubię śmigać rowerem, to byłoby super gdyby mi za to jeszcze płacili (ʘʘ)
@JonkeJ: noo to sluchaj tego, 8,5% ktore oni nazywaja optymalizacja podatkowa to jest przestepstwo skarbowe, do 3lat us sprawdza, zawsze pod sam koniec terminu zaczynaja wysylac wezwania zeby termin przedluzyc, i finalnie ty jako pracownik odpowiadasz za to ze masz lewa umowe bo to pracownik pilnuje, jeszcze Cie vatem obciaza bo partner pewnie nie placi
@Ytaremtujest: Znaczy partnerzy to rozwiązali tak, że oprócz umowy zlecenie masz umowę najmu pojazdu, że niby wynajmują ci pojazd. Jest to zrobione wszystko zgodnie z prawem, właśnie by płacić ten podatek ryczałtowy. I jak dostajesz wypłatę od partnera to część dostajesz jako z umowy zlecenie, a część z umowy najmu. Na panelu mam napisane ile muszę zapłacić tego ryczałtu i do kiedy. Zazwyczaj płace za dany okres, a nie na bieżąco,
@JonkeJ: To jest traktowane jako wynajem roweru? A czemu nie po prostu jako usługa kurierska, która również jest na stawce 8,5%?

A co do VATu - czy jesteś zarejestrowany jako podatnik VAT czynny?