Wpis z mikrobloga

@obserwator_nsa zapomniałeś dodać że jest to reguła wprowadzona przez trumpa i w praktyce wygląda tak że po prostu usuwają jakieś pomniejsze i zupełnie nic nie znaczące przepisy które mają zerowe znaczenie.

Chyba należysz do tej grupy o której pisałem na początku która lubi słuchać pięknych bajek bez zastanowienia się jak to w praktyce będzie działać. ¯_(ツ)_/¯

Populistyczny argument nie rozwiązujący żadnego problemu ale dający paliwo wszystkim miłośnikom chłopskiego rozumu
@Zendemion wiesz, możesz wprowadzić przepis który nakazuje Ci uzyskać decyzję administracyjna przed każdym sraniem i jednocześnie usunąć przepis z 1946 który zakazuje brać ślubu osobom chorym na gruźlicę, ktory formalnie obowiazuje ale nikt go nie stosuje.

Cyferki będą się zgadzaly.

W przypadki trumpa usuwał np przepisy które dotyczyły importu pomelo z tajlandi. I cyferki się zgadzaly.

Kiedyś zamordystom skończą się martwe regulacje do usuwania i będą się musieli zastanowić 3 razy czy
@Niemamwiedzy: Oo to mamy tutaj kogoś, kto śledził wszystkie regulacje dodawane i usuwane za czasów kadencji Trumpa, prosimy w takim razie o przykłady tego jak to wyglądało „w praktyce”. I rozumiem tez ze w Polsce redundancja przepisów ma sobie istnieć w najlepsze bo nie ma sensu usuwać tych nadmiarowych xd
@Niemamwiedzy: ale samo to powoduje, że zastanowią się dwa razy czy coś wprowadzić. Na konferencji podali także przykład UK. Lubię wszystkie działania, które zmierzają do ukrócenia biurokratyzacji i obluzowania państwowych kajdan fiskalnych. Druga zasada, o której wspomnieli to implementacja unijnych regulacji jedynie w najmniej obciążającej formie, po najniższych możliwych stawkach podatkowych. Tacy jak wy też się śmiali chociażby w 2019 roku jak Konfederacja mówiła po razy enty o długu publicznym, masowym
w praktyce wygląda tak że po prostu usuwają jakieś pomniejsze i zupełnie nic nie znaczące przepisy które mają zerowe znaczenie.


@Niemamwiedzy: i bardzo dobrze, bo w ten sposób upraszcza się prawo. Jeśli jakiś przepis nic nie zmienia, to jest po prostu niepotrzebny.
@NijuGMD w praktyce byłyby usuwane nikomu niepotrzebne przepisy jak w stanach.

Nie mam ochoty żyć w kraju w którym realny problem pudruje się statystykiami. Taki system gdzie statystyka była najważniejsza już funkcjonował w Polsce i nazywał się komunizm.

@Zendemion szczerze? Wolałbym żeby eksperci w danym temacie rozpoczęli poważna debatę w tym temacie i znaleźli realne rozwiązanie problemu a nie działali na zasadzie półśrodków. Dosyć mam już bylejakosci tego panstwa i nie mam
@NijuGMD a może zamiast bawić się populizm i promocje 1 za 2 powołać komisję, która zajęłaby się wyszukiwaniem martwych przepisów i przygotowywała podwaliny do ich usunięcia? Ale nieee wtedy to nie będzie wyglądać chwytliwe i kuce tego nie kupią.
@DrTRAPH0USE raczej sensowna praca u podstaw i opracowanie realnych zasad deregulacji, które doprowadziłyby do usunięcia przepisów które są wrzodem na dupie obywateli a nie populistyczne usuwanie byle czego i byle jak, tylko po to żeby móc walić konia do statystyki usuniętych przepisów.