Wpis z mikrobloga

Nocna to może nikt nie zauważy

Kiedy po raz pierwszy w życiu pomyślałam o samobójstwie, urodził się mój kot. Miałam 14 lat i chorych od dawna rodziców (tata - głęboka depresja, mama - depresja i coś gorszego, stosowała przemoc psychiczna wobec nas). Kotka była moim jedynym wsparciem. Nie macie pojęcia ile łez wsiąkło w jej futerko.
Dzisiaj, 13 lat później, nadal jestem w czarnej dupie (choć już trochę mniejszej), od paru lat się skutecznie leczę ale wciąż jest ciężko. Moim największym lękiem jest myśl że kotka umrze. Coraz bardziej nie daje mi to żyć, nie ma dnia abym o tym nie myślała. Tak jakby jej śmierć oznaczała, że już na mnie pora. Jakby tylko wstrzymała moje samobójstwo na kilkanaście lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nic sobie nie zrobię, jestem pod stałą opieką #psychiatra i #psychoterapia ale po prostu czasem myślę że c h uja to daje. Obecnie jestem w stanie chodzić do pracy, umyć się, i czasem coś zjeść. Za każdym razem jak robi się lepiej to potem znów wraca #depresja i odechciewa mi się żyć.
Proszę trzymajcie kciuki żeby kitka jeszcze długo żyła

#depresja #zalesie #koty #pokazkota
Pobierz asadasa - Nocna to może nikt nie zauważy

Kiedy po raz pierwszy w życiu pomyślałam ...
źródło: comment_1673223120W2DTdXTOser4eksci22zn3.jpg
  • 57
@asadasa: Karm koteczka jakaś dobrą bezzbożową mokrą karmą żeby nie miała problemu z nerkami kiedyś i kup jej fontannę żeby sobie z niej wodę popijała ()
@asadasa moja kitku którą przytargałam sobie z podwórka jako sześciolatka, zmarła dopiero w wieku 21 lat, także spokojnie. dbaj o koteczka, dobrze karm, kochaj i dożyje sędziwego wieku.
@asadasa: Mojej dziewczynie pomagał tez pies gdy zmarł jej ojciec. Zwierzaki potrafią zdziałać cuda i wyczuć emocje. Fakt ze kitku dał Ci się wypłakiwać i nie fochowal się świadczy o tym ze wiedział i ze wie przez co przechodzisz. No ale przyjdzie taki moment kiedy i jego zabraknie. Na Twoim miejscu uwiecznialbym jak najwiecej zdjęć i filmów z nim związanych - w ciezkich chwilach gdy kitka już zabraknie spojrzysz na film
@asadasa: myślę, że to dobry moment byś sobie przyniosła drugiego kitku. Stary przyjaciel będzie mieć nowego, a dla Ciebie tranzycja będzie później łatwiejsza.
Serio.