Wpis z mikrobloga

Mireczki, lokatorka z sasiedniego kraju mi takie coś zrobiła, co z tym robić? Kontakt do właściciela by ogarnął temat i nie oddał kaucji? Zalatwiać kogoś do pomocy profesjonalnej czy da się jakoś to samemu zrobić? Dla mnie to by nawet mogło tak zostać tylko chyba troche niebezpiecznie

#elektryka #remontujzwykopem #remont #prad #majsterkowanie #pytaniedoeksperta #elektroda
Pobierz Kamkam55 - Mireczki, lokatorka z sasiedniego kraju mi takie coś zrobiła, co z tym rob...
źródło: comment_1672859065kEHTe7kJshr6TtEC6heUKR.jpg
  • 177
@Kamkam55: tylko potwierdź że zrozumiałeś to z bezpiecznikami i jak nie masz to kup tester za ~4zł (zwykle taki przezroczysty płaski śrubokręt z blaszką na końcu uchwytu). Wpierdziel tester do gniazdka dotykając blaszki, na nieubitej fazie (zwykle otworek z lewej strony) się zaświeci. Jak w obu otworach się nie zaświeci, to znaczy że rozłączyłeś dobry obwód w bezpiecznikach i już od tego momentu ciężko będzie ci coś spierdzielić tak żeby się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Kamkam55: No to teraz posłuchaj drugiej strony medalu.
Widać że to stary osprzęt i puszka (to czarne w tynku).
Puszka jest za głęboko w tynku osadzona przez co możliwe że "wąsy" trzymały się tynku a nie plastiku. Czyt. gniazdka nie da się ponownie zblokować.
Wbrew pozorom jest to wyjątkowo trudne żeby wyrwać gniazdko poprawnie zahaczone na wąsy.

Pamiętaj że tutaj każdy jest najmądrzejszy i będzie Cię obrażał za najmniejszą pierdołę.
Jakbyś
@Kamkam55: eh czytam i widzę boomerów co cię wyzywają zupełnie jak mój stary który zawsze zamiast mi pokazać to narzekał 2h jak to się nie znam.

wpisz na yt wypadające gniazdo, wyłącz prąd i po prostu śrubokrętem pod bolcem rozkręć troszkę, włóż i wkręć z wyczuciem mocno, i powinno rozszerzyć te bolce i gniazdko będzie się trzymać.

Skąd to wiem? A no miałem ten sam problem i stary zamiast mi pomóc
Wyłączasz prąd, dołączasz wtyczki, podkręcasz mała śrubkę na środku kontaktu, zdejmujesz obudowę, luzujesz śrubki po lewej i prawej stronie, które trzymają te ząbki, które widać na tym zdjęciu (na środku gniazdka po lewej za obudową), wkładasz gniazdko w otwór, dokręcania te dwie śrubki aż gniazdko się zaklinanie, zakładasz obudowę i dokręcania śrubką. Ogarniesz.


@donkamillo90: Najgorzej jak tam są jeszcze przewody aluminiowe w bawełnianym oplocie.
@Kamkam55: śmieszne nie jest to że nie wiedziałeś jak to naprawić. Śmieszne jest to że śmiejesz się z boomerów a sam nie wpadłeś na to żeby jakoś młody, dynamiczny 18latek wpisać na YT „Jak naprawić wyrwane gniazdko” xd

Boomerzy przynajmniej umieli korzystać z dostępnych w ich czasach narzędzi i możliwości. Ty tej umiejętności nie posiadłeś