Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@Kulek1981: najlepiej jako argument podać patologiczne działanie jakiegoś rządu. Przecież nie muszą czekać na cyfrową walutę, mogą blokować i teraz jak zauważyłeś:). Nie sądzę żeby ten przykład był poprawnym argumentem przeciwko:)
@void1984: Polska to nie Ukraina czy Egipt, że sprzedawcy przyjmują z uśmiechem na twarzy te setki $$$ z Twojej kieszeni :) Oprócz zwykłej gotówki warto też mieć alkohole, bo za 20zł wiele nie załatwisz, ale za flachę to już całkiem sporo.

Popatrz na pragmatyczny naród Niemiecki, oni dalej lubią i chętnie korzystają z gotówki, we Włoszech to samo.
To, że ktoś nam coś wciska nie zawsze jest dla nas dobre to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miekki_am: oczywiście że chodzi o czarny pieniądz. Jeżeli go zlikwidujesz to nie tylko on, ale i masa działalności oraz miejsc pracy też zniknie. To nie działa tak, że "jak coś będzie widoczne" to ludzie zaczną się z tego rozliczać
@miekki_am: Gotówka jest swoistym kagańcem dla rządzących. Wyobraź sobie świat totalnie cyfrowy i podatki rosnące o 1 pp dziennie. Nic nie zrobisz. Bankrutujesz. Żyjesz w ubóstwie.
Dziś branże które są nadmiernie opodatkowane olewają system i żyją trochę obok. Krzywa Laffera ma zastosowanie tylko wtedy kiedy jest furtka.
Wiem ze koleś to troll bo nie da się być aż takim ignorantem. Ale Kanada jest dobrym przykładem tego co czeka nas kiedy będziemy np strajkować i bronić naszych praw. Koleś po prostu zamrazal konta bankowe protestujących. Jak myślicie ze rządzący innych zachodnich krajów nie mają takich totalitarnych zapędów to grubo się mylicie.
Pobierz
źródło: comment_1672780109mZfyfzFBAN0qovEy0Ujear.jpg
Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po
Jeśli już teraz rząd może Ci zablokować konta to co to zmieni że pieniądz będzie cyfrowy? Argument że "Rzomd bemdzie mnie blokowamć" jest inwalidą. Już może.


@ItsFine: Dzisiaj mam alternatywę. Przy pieniądzu cyfrowym jej nie będzie. Rząd nie może też ograniczyć np. terminu wydania danych środków, co przy pieniądzu cyfrowym może zrobić.