Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Farmer_Joe: @ReceNaGloweKasztanie:
To jest Logitech MX Vertical. Ma świetny sensor, ale jest raczej niewygodna i ma strasznie kiczowaty scroll (a przynajmniej mój egzemplarz, ma "luzy"). Obok Hama EMW-500, jakieś 3 razy tańsza od Logitech, wg mnie dużo wygodniejsza, ale ma słaby sensor (na chropowatej podkładce nie jest precyzyjny i potrafi przeskakiwać). Ogólnie pionowe myszki polecam, ale do grania w gry, w których trzeba długo trzymać wciścięty LPM się nie nadaje
źródło: comment_1672652038sBzY98VKwQxjlY9AMqFwvt.jpg
@ReceNaGloweKasztanie: ja korzystam od kilku lat, nawet pracę magisterską na jej temat pisałe. W grafice i tak najlepiej tablet graficzny, natomiast do gierek nie odczuwam że jest jakiś problem, kwestia przyzwyczajeni. Jedynie co mogę powiedzieć z :minusow' to fakt, że w torbie na laptopa zajmuje wiecej miejsca, niż taki szczupoziomy. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal śmiało
@zdzijak: to teraz połóż totalnie luźno rękę na stole i zobacz czy dłoń leży na małym palcu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie leży, to spróbuj dłużej niż 10 min tak ją potrzymać. #!$%@? sie. Kiedyś dałem się zmanipulować taką "zdrową" stojąca myszką i wywaliłem po 2 tygodniach bo przedramię bolało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psspspspsp: Jakos cwiczac ze sztanga i z wiekszym ciezarem przez lata nie widac problemu z reka lewa czy prawa, a tam trzymasz w takiej pozycji jak myszke (obrocona reka), dodatkowo zaciskasz dlon :-) Ale juz na hantlach wygodniej pod skosem :-).
@zdzijak: odradzam myszkę którą wkleiłes. przycisk dolny jest zbyt wysoko, ręka ssuwa sie poniżej przycisków. Próbowałem się przyzwyczaić, ale dałem kumplowi... on po kilku dniach wystawił na olx a za kasę poszylismy na piwo.
ktos korzysta/korzysta z takiej myszki i podzieli sie opinia?


@ReceNaGloweKasztanie: kupiłem w ten piątek, potestowałem przy gierkach i jak dla mnie dużo lepsze rozwiązanie. Nie odczuwam spadku precyzji (choć trzeba się chwilę przyzwyczaić), a trzyma się wygodniej od zwykłej myszki.
co to za myszka? dokładnie tego potrzebuję w moim życiu!


@Farmer_Joe: do upewnienia się polecam na początek coś tańszego od logitecha, różowej kupiłem trust verto i jeszcze dwie inne do przymierzenia, różnią się trochę rozmiarem i ułożeniem dłoni, zostawiła tego trusta. Nie wiem jaki jakościowo jest tam sensor, pewnie słaby ale do biurowej pracy w zupełności wystarcza. Pewnie do designu / grafiki / gier trzeba być coś innego, natomiast jeśli chodzi
@widmo82: Z tym piwem to prawda bo pisałeś że pracujesz na budowie przy elewacjach i po pracy chodzicie na piwo. Nie dawaj takich rad bo nie masz pojęcia o czym piszesz.
pisałe. W grafice i tak najlepiej tablet graficzny, natomiast do gierek nie odczuwam że jest jakiś problem, kwestia przyzwyczajeni


@vikt: Jednak zawodowi gracze nie korzystają z takich rozwiązań.
Robiles jakies testy, porównania? Rozumiem ze do gier strategicznych to ma male znaczenie bo szybkie ruchy mozna wycwiczyc na nowo ale co z grami moba czy fpsami gdzie czasami myszke trzeba "przenieść" by podciąć laser i zaoszczędzić milisekundy na ruchu kursora.
Można używać lekkiego jak ołówek i bez baterii pióra cyfrowego w tablecie graficznym zamiast myszki.

Nikt tego nie sprawdza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Trewor: Jak się gra na tablecie graficznym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A czy istnieją takie pionowe myszki z więcej niż 6 przyciskami? Przejrzałem na szybko popularne sklepy i wszystkie mają tylko standardowy komplet: 2 główne, wstecz-przód, rolka i dpi, a jestem typem użytkownika który dużo więcej wyklikuje z myszy. Może coś w stylu pionowej wersji Logitecha G502?
@filip8192: Ogólnie nie gram, ale grałem w Quake Arena online parę lat temu. Ustawiasz odpowiednio przypisanie klawiszy jak ci wygodnie i wbrew pozorom masz szybszy czas reakcji bo zwyczajnie jak chcesz strzelić to lekko przechylasz jako klik lewym. Przy myszy musisz czasem przestawiać mysz, przynajmniej kiedyś tak było bo nie pokrywała bezpośrednio całego kąta obrotu. Piórem pokrywa, jest płynniej w poruszaniu od punkt do punktu. No i masz domyślnie w piórach
ale nie tak jak trzymasz np szklankę, a taka stojąca myszką tego wymaga


@Bdzigost: stań prosto z luźno opuszczoną ręką. Potem unieś poziomo przedramię. Pozycja twojej dłoni po podniesieniu będzie odpowiadała profilowi myszki pionowej.