Wpis z mikrobloga

Czy Introwertyk Odnajdzie Się w Pracy Programisty?

W tym artykule przybliżę tematy programisty introwertyka. W szczególności odpowiem na pytanie, czy osoba introwertyczna poradzi sobie w pracy programisty.

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/czy-introwertyk-odnajdzie-sie-w-pracy-programisty

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia #aplikacje #kursy
kazik- - Czy Introwertyk Odnajdzie Się w Pracy Programisty?

W tym artykule przybli...

źródło: comment_1672121515BVcDU4O1TC8TN7RWWhw3il.jpg

Pobierz
  • 22
@kazik-: To chyba piszą jakieś boty nakarmione scenariuszami "big bang theory" albo "MrRobot". Programista może samotnie klepać kod, ale to, co robi to wycinek pracy całego zespołu. Musi więc umieć w sposób umiarkowany komunikować się z tym zespołem. Dobry programista musi też umieć rozmawiać o wymaganiach z osobami nietechnicznymi — klientami.

Nikt obecnie nie stawia na samotnych geniuszy, robiących magiczny kod od a do z w przekonaniu o własnej niezastępowalności. Takich
@kazik- jak słusznie na początku wpisu zaznaczyłeś - introwertyk to tylko typ osobowości, a zawód programisty nie wymaga konkretnego typu osobowości. Zwłaszcza w dzisiejszych inkluzywnych czasach. Wiele osób jednak myli definicję słowa "introwertyk" z "osobą z lękiem społecznym, izolującą się" - a to już całkiem coś innego. To już jest rzecz, która utrudnia np. pracę w ramach zespołu.
@kazik-: Ja #!$%@?. Serio? Poleć w serie artykułów. Moje propozycje: Czy leworęczni mogą być programistami? Czy mając <180 cm wzrostu mogę być programistą? Czy mając szpotawość mogę być programistą? Czy łysi mogą być programistami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę tak w nieskończoność. To co się dzieje wokół branży przez te mityczne 15k to jest rak.
to nie jest osoba, która siedzi w piwnicy i nie umie się komunikować

po prostu inny styl komunikacji - zwykle preferują 1:1


@Krolik: Czyli nie potrafią komunikować się w grupie. Rzadko jaki zespół składa się z dwóch osób. Uwierz mi. O problemach z komunikacją u ludzi ze spektrum autyzmu, mutyzmem, zespołem Aspergera, wiem bardzo dużo.
Czyli nie potrafią komunikować się w grupie


@arysto2011: nie zrozumiałeś. Introwertyzm/ekstrawertyzm to nie jest kwestia UMIEJĘTNOŚCI a kwestia PREFERENCJI. Introwertycy potrafią się komunikować w dużej grupie podobnie jak ekstrawertycy potrafią wykonywać zadania samodzielnie w samotności, ale jedni i drudzy nie będą preferować takiego rodzaju aktywności jeśli będą mieli wybór. Ponadto taka aktywność niepasująca do ich osobowości będzie ich kosztować więcej energii. Co do komunikacji w grupie to komunikacja 1:1 potrafi być