Wpis z mikrobloga

Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkingu za który płace abonament miejski - #warszawa here.

Dzisiaj rano wstaje o 6:30, zbieram się do wyjazdu do rodzinnego domu na święta, idę na parking i patrzę ze mojego auta tam nie ma.

Na początku pomyślałem ze ukradli, ale kto kradl by czternastoletniego Fiata za którego może by dostał z 5 tysięcy złotych xD. Zadzwoniłem wiec do straży miejskiej i zapytałem czy przypadkiem nie odholowali mojego auta. Okazało się ze tak, bo stalem na zakazie parkowania xD.

Trochę mnie #!$%@?ła ta informacja, bo doskonale wiem, ze samochód stał na zwykłym miejscu parkingowym, zasuwam wiec do biura SM wyjaśnić sprawę.

I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować. Powiedziałem babce, ze ja samochodu od 4 grudnia nie używałem a na parking przychodzę tylko gdy samochód jest potrzebny wiec jakim cudem mialem zobaczyć zakaz. Powiedziano mi, ze to ja mam się interesować o tym czy takiego zakazu ustanowionego i to nie ich wina xD.

Podsumowując, dostałem mandat karny za parkowanie na zakazie w wys. 100 zł + jeden punkt karny. Oraz koszty odholowania auta w wys. 546 zł + 138 zł za postój na parkingu. W sumie 784 złote.

Jestem wiec osiem stów w plecy bo nie czuwam każdego dnia na nowe zakazy parkowania xD.

Wesołych świat mirki i uważajcie, gdzie parkiecie auto xD

#gorzkiezale
Pobierz Daroo24 - Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkin...
źródło: comment_1671815937XoRGRQF7BguIfIrGC3BPpo.jpg
  • 217
@Daroo24 pracowałem w branży w uk. Jeśli jest jakaś akcja typu czyszczenie studzienek, budowa to są znaki od kiedy do kiedy. Jeśli auto stało przed "od kiedy" to laweta przestawia je na najbliższe mozliwe miejsce za free lub w tej samej strefie. Info gdzie idzie do systemu i właściciel dostaje info jak dzwoni gdzie auto. Bez płacenia . Proste.
@Daroo24: odwołuj się - odzyskasz hajs co do grosza. Mnie w Poznaniu odholowali z mojej winy, ale przez to trochę przepisów poczytałem. Tak jak @Norskee napisał: w momencie stawiania znaku o zakazie parkowania Straż Miejska musi zrobić dokumentację zdjęciową samochodów, które były już tam zaparowane. Za odholowanie tych samochodów nie można obciążyć właścicieli pojazdów.
@Daroo24 trochę to słabe ale fakt faktem, że jak planują remont jakiejś drogi, to najpierw pojawia się info w lokalnych mediach zazwyczaj, potem znaki na kilka tygodni przed remontem, potem już każdy w okolicy drogą pantoflową to wie.
No ale cóż, mając bazę cepik czy tam inne mogliby rownie dobrze zadać sobie trochę trudu i skontaktować tych kilku posiadaczy co nadal blokują pas, ale.po.co ( ͡ ͜ʖ ͡
: wprowadzili Cie w blad. Samochodu zaparkowanego PRZED postawieniem znaku nie maja prawa ruszyc.


@Sam_w_domu: Niby nie mieli a jednak ruszyli i na tym polega prawdziwy dramat tego chlewu że jako zwykły szarak musisz DOSŁOWNIE Z KAŻDYM naparzać się o każdą złotówkę, a jak ktoś cię jawnie okradnie to walczyć o swoje latami na co rzadko kiedy zwykły szarak ma siły i środki przez co tworzy się patologiczna asymetria między obywatelem
@Daroo24: Normalnie może bym Ci współczuł ale wyjątkowo przez takich jak Ty parkingi w centrum dużych miast są zastawione. Przyjedzie, zostawi szrota na miesiąc i zadowolony. Masz takie prawo, co nie zmienia faktu że przez was między innymi jest jak jest.