Wpis z mikrobloga

Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkingu za który płace abonament miejski - #warszawa here.

Dzisiaj rano wstaje o 6:30, zbieram się do wyjazdu do rodzinnego domu na święta, idę na parking i patrzę ze mojego auta tam nie ma.

Na początku pomyślałem ze ukradli, ale kto kradl by czternastoletniego Fiata za którego może by dostał z 5 tysięcy złotych xD. Zadzwoniłem wiec do straży miejskiej i zapytałem czy przypadkiem nie odholowali mojego auta. Okazało się ze tak, bo stalem na zakazie parkowania xD.

Trochę mnie #!$%@?ła ta informacja, bo doskonale wiem, ze samochód stał na zwykłym miejscu parkingowym, zasuwam wiec do biura SM wyjaśnić sprawę.

I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować. Powiedziałem babce, ze ja samochodu od 4 grudnia nie używałem a na parking przychodzę tylko gdy samochód jest potrzebny wiec jakim cudem mialem zobaczyć zakaz. Powiedziano mi, ze to ja mam się interesować o tym czy takiego zakazu ustanowionego i to nie ich wina xD.

Podsumowując, dostałem mandat karny za parkowanie na zakazie w wys. 100 zł + jeden punkt karny. Oraz koszty odholowania auta w wys. 546 zł + 138 zł za postój na parkingu. W sumie 784 złote.

Jestem wiec osiem stów w plecy bo nie czuwam każdego dnia na nowe zakazy parkowania xD.

Wesołych świat mirki i uważajcie, gdzie parkiecie auto xD

#gorzkiezale
Pobierz Daroo24 - Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkin...
źródło: comment_1671815937XoRGRQF7BguIfIrGC3BPpo.jpg
  • 217
@s---k:

Polska to kraj absurdu. Zwykły obywatel musi się znać na wszystkim, i wiedzieć wszystko.


No tak nawet w kodeksie się zabezpieczyli - nieznajomość prawa nie zwalnia z jego obowiązywania xD i ch*j
Taki kyrk tylko w Polsce. Osobiście pracuje przy robotach ziemnych o czasami stawiamy takie zakazy kilka dni przed pracami, a jeżeli w dniu rozpoczęcia prac auto zawadza to staramy się za wszelka cenę znaleźć właściciela, tj adres czy numer telefonu i pomaga w tym straż miejska. Odholowanie to ostateczność.
@Daroo24: Rozumiem #!$%@?, ale z drugiej strony jakie mieli wyjście? Nie kasowaliby za odholowanie i parking to pewnie 50% ludzi by nie przestawialo aut, bo by im sie nie chcialo i sobie kiedyś przy okazji odbiorą z darmowego strzeżonego parkingu straży miejskiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) mObywatel działa jak działa i pewnie jest milion przeszkód prawnych typu RODO do powiązania danych osobowych z danymi pojazdu, dodawanie numeru
@Daroo24: A co jak jeździsz i przekroczysz prędkość bo postawili niższy limit to też będziesz się tłumaczyć że co na znaki nie patrzysz? XD Nie wiem co to znaczy 'wzdłuż' parkingu, zazwyczaj powinien być od początki drogi, skrzyżowania tak działają znaki. Kumam jakbyś zostawił i by była nowa organizacja, zazwyczaj o takiej powinni informować szybciej, ale z tego co piszesz to tak nie było
@Daroo24 chyba w Niemczech jest to ciekawie rozwiązane. W przestrzeni publicznej nie można parkować jednorazowo na dłużej niż 14 dni. I jak stawiają zakazy to z wyprzedzeniem właśnie 14 dni.
@Daroo24 Miałem identyczną sytuację jak Twoja tylko w Berlinie. Przyjezdżam w niedzielę do pracy wieczoren i w piątki wracam do Polski. Postawiłem auto pod mieszkaniem i tak stoi przy ulicy przez 5 dni. Wychodzę rano do pracy i wracam wieczorem gdy jest już ciemno. W poniedziałek auto stoi pod mieszkaniem, we wtorek też, w środę nie zwróciłem na nie uwagi, byłem zmęczony po robocie. W czwartek rano okazało się, że auta nie
kraj absurdów. Auto ma tablice rejestracyjne więc ma właściciela. Numery telefonu są rejestrowane na PESEL więc wystarczy porównać te dwa parametry i skontaktować się z właścicielem.

@manikcs: i jaki PESEL „ma” auto należące do firmy? Będą dzwonić do prezesa? Czy szukać numeru sekretarki?