Wpis z mikrobloga

Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkingu za który płace abonament miejski - #warszawa here.

Dzisiaj rano wstaje o 6:30, zbieram się do wyjazdu do rodzinnego domu na święta, idę na parking i patrzę ze mojego auta tam nie ma.

Na początku pomyślałem ze ukradli, ale kto kradl by czternastoletniego Fiata za którego może by dostał z 5 tysięcy złotych xD. Zadzwoniłem wiec do straży miejskiej i zapytałem czy przypadkiem nie odholowali mojego auta. Okazało się ze tak, bo stalem na zakazie parkowania xD.

Trochę mnie #!$%@?ła ta informacja, bo doskonale wiem, ze samochód stał na zwykłym miejscu parkingowym, zasuwam wiec do biura SM wyjaśnić sprawę.

I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować. Powiedziałem babce, ze ja samochodu od 4 grudnia nie używałem a na parking przychodzę tylko gdy samochód jest potrzebny wiec jakim cudem mialem zobaczyć zakaz. Powiedziano mi, ze to ja mam się interesować o tym czy takiego zakazu ustanowionego i to nie ich wina xD.

Podsumowując, dostałem mandat karny za parkowanie na zakazie w wys. 100 zł + jeden punkt karny. Oraz koszty odholowania auta w wys. 546 zł + 138 zł za postój na parkingu. W sumie 784 złote.

Jestem wiec osiem stów w plecy bo nie czuwam każdego dnia na nowe zakazy parkowania xD.

Wesołych świat mirki i uważajcie, gdzie parkiecie auto xD

#gorzkiezale
Daroo24 - Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkin...

źródło: comment_1671815937XoRGRQF7BguIfIrGC3BPpo.jpg

Pobierz
  • 217
@Daroo24: z jednej strony cie rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale spójrz na to inaczej gdyby mieli czekać przy każdym remoncie aż właściciel przestawi samochód to niekończącą się historia by była. Uważam, że powinna działać solidna i rzetelna informacja żeby każdy mieszkaniec wiedział co jest gdzie planowane, a nie jak za komuny my robimy swoje a obywatela mamy głęboko w p*****e
@Daroo24: Lo Panie-grubo.

Z tego wynika ze codziennie masz chodzic patrzec czy nowe znaki sie nie pojawily. Dobre w uj :/
Tak na poprawe humoru - clopakom na delegacji w niemcowni tez zholowali auto. Ale to tylko dlatego ze chlopaki nie potrafili w niemiecki :)
Od poniedzialku do piatku parkowali i problemu nie bylo. W sobote rano wychodza do roboty a tu auta ni ma :P
Sie okazalo ze byla tabliczka
@Daroo24:

iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować


a to ciekawe i nielegalne. Jesli samochod stal przed postawieniem znaku, to chocby skaly sraly nie moga ci dac zadnego mandatu

Ja bym skladal zazalenie i zazadal dowodu na to, ze samochod tam nie stal przed postawieniem
@Daroo24: w normalnym kraju by spisali numer rejestracyjny i skontaktowali sie z właścicielem że ma przestawić auto do dnia xx bo inaczej odholują, ale u nas sie nikomu nie chce wyklikać w komputerze numeru rejestracyjnego
a takie zakazy często się pojawiają i często ludzie je ignorują, u mnie remontowali droge to musieli przez 2 miesiące omijać auto które stało tam od 4 lat zanim je wyrzucili na śmietnik, to samo jak