Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 770k złotych. Na wykończenie potrzeba jeszcze z 250k ale już nie mam zdolności kredytowej. Całe szczęście że raty przestały rosnąć bo płacić te 7 tys miesięcznie już jest ciężko.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie, na życie wydaję 2000zł, po zapłaceniu raty zostaje mi jeszcze minus 5 000zł. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja jestem optymistą.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze tylko jedna albo dwie niespłacone raty i obawiam się że bank wypowie mi umowę kredytu a później to już komornik, wiadomo. W ten sposób w wieku 28 lat znajdę się na bruku.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
https://www.olx.pl/d/oferta/dom-wolnostojacy-funkcjonalny-CID3-IDQSS1c.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1
Pienio69 - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 7...

źródło: comment_1671611420MqTJeRYJdVTAIYzh7h2OqH.jpg

Pobierz
  • 64
@Pienio69
@xqwzyts
@GrammarNazi

Ładnych domów jest mnóstwo, nowe, stare, tradycyjne nowoczesne. Główny problem z tym domem jest, że aż bije z niego taniość. Najtańszy materiał elewacyjny: tynk i farba, dekor robiony tylko kolorem, dalej na najtanszym tynku. Dach z blachy, też najtańszy, ogrodzenie: najtańsza siatka, kostka betonowa. Drzwi jakieś udziwnione, ten dach trochę przytłacza tę bryłę.

Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest do końca wina, że tak budują, to jest po
dlolb - @Pienio69 
@xqwzyts 
@GrammarNazi 

Ładnych domów jest mnóstwo, nowe, stare, ...

źródło: comment_1671624313lofbgFJoXv20JW0gKZYNT0.jpg

Pobierz
@dlolb: taki dom oprócz pochłaniania olbrzymich ilości gotówki, wymaga poświęcenia jeszcze więcej czasu, żeby go utrzymać w stanie, jak na zdjęciu. Nie wspominam nawet o praktyczności rozwiązań nowe vs stare. Mi też się bardziej podoba, ale lepiej to wygląda na obrazku, niż w rzeczywistości