Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie codziennie grupy na fb i często pojawiają mi się posty z publicznych grup związanych z motoryzacją.
Powiem wam, że grupy związane z e60/e61 to jest najlepsza kopalnia beki.
Tematy odnośnie spalania, jak komus 3.0d pali 8 litrów na 100 to pewnie jeździ jak #!$%@?, przecież wiadomo, że w bmw trzeba #!$%@?ć i plusy zbierają ci co im pali 15 litrów.
Klasyka to gadka, że e60 to dobry samochód, a te nowe samochody teraz to 100 000km i remont. Tylko po to żeby parę postów niżej przekrzykiwać się kto dał więcej za remont zawieszenia czy rozrządu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od czasu do czasu trafiają się jeszcze psychofansi, którzy na każdym kroku muszą wytknąć wyższość bmw nad audi, chyba mają jakieś udziały od koncernu
No i wisienka na torcie, czyli oferty kupna/sprzedaży. Powszechnie szanowaną opinią jest, że za 15-17 letniego rarytasa trzeba dać przynajmniej 40-50k bo inaczej to od razu 20 musisz włożyć w naprawy.

Polecam na kibelku poszukać sobie tych grup xD

#bmw #bekazpodludzi #samochody #motoryzacja
  • 21
@WybuchowyCzajnik: Często takie grupki są śmieszne. W grupie Hyundai i30N Polska admin jest wieśniak, który glebuje i utwardza najtwardszego hot hatcha na rynku, bo musi dobrze wytłuc mu mózg na pęknięciach asfaltu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na grupie bmw koneser pokazałem moją starę beemkę z pytanie o ocenę i wycenę przed sprzedażą. Niektórzy mi pisali że auto słabe bo koła 15" a poza tym to korozja. Zrobiłem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@WybuchowyCzajnik: "Pan Sławek – białostocczanin z urodzenia, a warszawiak z wyboru – ciężko pracował na zmianę samochodu. Najpierw miał Malucha, potem 125p, potem Astrę I z której był bardzo zadowolony, a od 2008 r. – Astrę II 1.7 DTI. Właściwie nie sprawiała mu problemów. Pan Sławek jest serwisantem wind i dobrze się zna na tym fachu, zarobki różne, ale nie narzeka. Zatem i przy samochodzie umie sobie to i owo naprawić.
Tematy odnośnie spalania, jak komus 3.0d pali 8 litrów na 100 to pewnie jeździ jak #!$%@?, przecież wiadomo, że w bmw trzeba #!$%@?ć i plusy zbierają ci co im pali 15 litrów.


@WybuchowyCzajnik: nie ma najmniejszych szans na spalanie 8 litrow 3.0d w duzym miescie, to akurat fakt. rownie smieszna co ta grupa od 15l/100 jest ta, co jak passaciarze podaja spalanie do 3 miejsc po przecinku a jak mowisz, ze
@eNse: mity o spalaniu 3.0d są grube. Mi w mieście na krótkich odcinkach pali do 11l przy normalnej jeździe. Jazda po pipidówach mniejszych to min 8. Niestety po wgraniu xHP st3 zaczeła palić więcej, czyli do 13l w mieście, jak zrobię czipa dam znać czy coś spadło
@trzeciSLAW: no ja już trochę styczności z tymi silnikami miałem u siebie i u innych i mówię, rozstrzał jest niesamowity. Dużo zależy od kondycji silnika i ciężkości nogi właściciela, ale mi nigdy przy normalnej jeździe więcej jak 8 litrów nie wciągało. Przy męczeniu 10 i to w różnych budach i konfiguracjach manual/auto/chip/bez czipa.