Wpis z mikrobloga

@bizonsky: Kilka razy w aplikacji dostawałem powiadomienie że mam wypełnić jakąś ankietę, bo oni mają jakiś obowiązek. Ale przyznam że nie wypełniłem ʕʔ
@bizonsky myślę, że to następstwo tego co złożyłeś w oświadczeniu przy zakładaniu konta. Prawdopodobnie musiałeś wybrać ile % wpływów na rachunek ogółem to wpłaty gotówkowe. Prawdopodobnie właśnie przekroczyłeś ten próg a bank musi zweryfikować źródło pochodzenia środków (który też musi być zgodny z oświadczeniem) ( )
@bizonsky: @PiotrFr: @robertx: Z jednej strony wykopki narzekają na pranie brudnych pieniędzy, a z drugiej są przeciwni podawania pochodzenia swojej gotówki. Czym różni się janusz świadczący usługi na lewo i niepłacący podatków od banków czy innych firm które transferują swoje zyski za granicę?


@Chris_Karczynski: Gdzie wykopki narzekają na pranie brudnych pieniędzy? xd
Ja jak zawsze wpłacałem w wpłatomatach ING to co najwyżej zapytało się mnie ile chcę wpłacić a nie jakie jest źródło xD. A pewnie santander będzie mówiło, że podstawą prawną tego pytania jest ustawa o przeciwdziałaniu i finansowaniu terroryzmowi xd


@opel-usterka: ING też o to pyta swoich klientów, ale nie przy każdej wpłacie. W każdym razie wysyłają wezwania do podania oświadczenia skąd są środki na koncie. Na wezwanie trzeba odpowiedzieć w
@bizonsky: Jest to wewnętrzna procedura Santandera przeciwko praniu brudnych pieniędzy, od równowartości 15k EUR w oddziale zawsze pytają skąd pochodzą środki, w bankomacie często i przy mniejszych kwotach. Przy wpłacie ponad 200k PLN okazać trzeba również jakiś dokument skąd pochodzą środki np. potwierdzenie wypłaty z innego banku. Jak ktoś nie chce odpowiadać na głupie pytania to lepszy jest PKO BP pod tym względem.