Wpis z mikrobloga

pracuje w tym sektorze i prawdopodobnie twoje konto z jakiegos powodu zostalo oflagowane przez podejrzenie prania pieniedzy/fraud wiec zeby spelnic wymagania z 5 dyrektywy aml musza cie zapytac o zrodlo pieniedzy (source of funds/wealth) zeby odznaczyc red flag z twojego konta. Moglo sie oflagowac np. przez transakcje ktore spelniaja konkretny schemat prania hajsu, duza jednorazowa wplate, transakcje z kims kto tez zostal oflagowany, odpalanie apki czy logowanie do konta z roznych urzadzen
@good

posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim
@bizonsky: wpłacałem w Sanatderze wiele razy, nawet po kilka tys i nigdy czegoś takiego nie było.

Ale nie dawno przy wejściu na konto miałem #!$%@?ą ankietę:
-Czy zarabiam regulanie na crypto
-Czy wspieram terreorystów z Sudanu itd
Czy wspieram jakiś reżim xD
- Czy wciągu trzech miesięcy będę robił przelewy większe niż 50k
@leftfinger: To akurat dobrze że kasjerka zapytała przy wypłacie, przecież przy tych wszystkich oszustwach na wnuczka to właśnie dzięki czemuś takiemu nie ukradną pieniędzy jakiejś starszej osobie. A zakładam że twoja mama jest już po 50/60 więc pewnie stąd było pytanie. Coś jak przy np. braniu pożyczki, pytają na co ale nikt nie sprawdza czy kupiłeś pralkę tak jak powiedziałeś kasjerce w banku.

Nie zmienia to faktu że w drugą stronę
Fajny przykład. Dlatego np w Norwegii państwo ci mówi ile alkoholu możesz kupić


@PiotrFr: polecam poczytac troche o historii tych krajow i z czego to wynika. Ten zakaz tam byl wywalczony przez kobiety, ze wzgledu na powszechny alkoholizm i biede. Od zakazu ludzie zaczeli znajdowac inne rozwiazania problemow - pracowac - i dzieki temu to jest dzisiaj bogaty kraj. Szwecja oczywiscie, nie Norwegia.
Jest to dyskusyjna sprawa bo łatwo to obejść (wpłacając x razy mniejsze kwoty nawet tego samego dnia na to samo konto) więc ogólnie tworzenie przepisów których nie można egzekwować jest marnowaniem czasu ale od ręki mogę wymienić 10 takich absurdów bankowych.


@Kutacz_2000: W USA jest to tzw. structuring i możesz niezłą karę dostać za to bez względu na to czy pieniądze pójdą na legitny cel czy nie.