Wpis z mikrobloga

@bizonsky: #!$%@?. Strach gotówkę w portfelu trzymać, bo po roku noszenia zapomnisz skąd piniondz pochodzi i problemy będą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to pewnie o to im chodzi. Nie chcesz się dzielić informacją = nie wpłacasz = masz trudniej. Chcesz mieć łatwiej = wszystko o tobie wiemy.

a jak darowizna/spadek to musisz razem z gotówką skanować akt notarialny i zeznanie podatkowe do skarbówki?


@
@bizonsky: @PiotrFr: @robertx: Z jednej strony wykopki narzekają na pranie brudnych pieniędzy, a z drugiej są przeciwni podawania pochodzenia swojej gotówki. Czym różni się janusz świadczący usługi na lewo i niepłacący podatków od banków czy innych firm które transferują swoje zyski za granicę?


@Chris_Karczynski: Niech zajma sie najpierw grubasami plus politykami bo tam #!$%@? miliardy, tymczasem takie janusze w szarej strefie to co najwyzej kilka baniek
@Chris_Karczynski: problem polega na tym, że bezkarni pozostają bezkarni, a szaraczek musi się spowiadać ze wszystkiego. A tak swoją drogą to co ta opcja w ogóle daje? Powiedzmy, że rodzice dadzą mi 15k w gotówce. Jak mam wypełniać jakieś pierdoły i bać się, że mnie dojadą, to wolę go nie wpłacać. W sklepach nikt nie pyta skąd mam pieniądze i nikt nie jest też w stanie zauważyć, że nagle w domu
Powiedzmy, że rodzice dadzą mi 15k w gotówce. Jak mam wypełniać jakieś pierdoły i bać się, że mnie dojadą, to wolę go nie wpłacać.


@not_me: Przecież wystarczy kliknąć że to darowizna i normalnie wpłacasz. Powyżej pewnej kwoty musisz złożyć dokument o tej darowiźnie, ale podatku nie zapłacisz.