Wpis z mikrobloga

Rok temu, miał miejsce plebiscyt, w którym mieliście wybrać temat nowej zabawy. Pierwsza miała miejsce pod tagiem #herbymiastpl
Mirki jak to Mirki, pojechały po bandzie i z propozycji, które mogły być łatwe, przyjemne i przede wszystkim szybkie wybrały coś co zajmie nam pewnie z rok albo i dłużej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy doprowadzę zabawę do końca? Być może. Poprzednią się udało, ale tu nic nie gwarantuję bo jest specyficzna i trudna.
Link do tabelki którą w końcu skończyłem i która z czasem będzie się zmieniała tak jak w poprzedniej edycji.
Mamy 574 grupy w pierwszej rundzie, co daje 1148 uczestników. Według Wikipedii są 1154 obiekty, więc albo coś przeoczyłem, albo niektóre z tych miejsc liczone są po kilka razy bo na liście Wikipedii pojawiały się kilkukrotnie, np. dotyczyły kilku państw. Nie ważne, nie obchodzi mnie to, nie będę tego sprawdzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzy pojedynki na dzień, 24h na głosowanie, polskie obiekty wpisane na listę Unesco również biorą udział.
Nowy tag do obserwowania lub blokowania to #listaunesco
Pod trzema pierwszymi wpisami, które zamieszczam dzisiaj zawołam tych, którzy obserwowali mój poprzedni tag, jednak potem będę wołał tylko tych którzy zaplusują wpisy. Reszta wypisze się z automatu.
W każdej rundzie do każdego obiektu dodane będą jedno/dwa zdania na temat tego co to i skąd to.

Pojedynek nr 1
Zabytkowe centrum Tallinna
państwo: Estonia. W przeszłości kluczowy ośrodek Hanzy, którego świetność widoczna jest w przepychu budowli publicznych oraz architektury domów kupieckich, wyjątkowo dobrze zachowanych pomimo szkód wyrządzonych na przestrzeni wieków.

Rezerwat dzikiej przyrody Thung Yai-Huai Kha Kheng
państwo: Tajlandia. Rozciąga się na ponad 600 000 ha wzdłuż granicy z Birmą i zawiera przykłady prawie wszystkich typów lasów kontynentalnej Azji Południowo-Wschodniej.
FuczaQ - Rok temu, miał miejsce plebiscyt, w którym mieliście wybrać temat nowej zaba...

źródło: comment_1670974645RLYIQW4m3doddXCIjYttzm.jpg

Pobierz

Który obiekt z listy Unesco jest ciekawszy?

  • Zabytkowe centrum Tallinna 26.0% (264)
  • Rezerwat dzikiej przyrody Thung Yai-Huai Kha Kheng 74.0% (753)

Oddanych głosów: 1017

  • 29
  • Odpowiedz
@haabero: następna runda danego obiektu, gdy przejdzie on dalej będzie miała inne zdjęcie na pewno. Agitowanie w komentarzach na dowolny sposób zostawiam wam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Coś, coś się zepsuło... Wykop nie pozwala mi wołać i dodawać tyle komentarzy ile bym chciał w związku z listą do wołania. Zainteresowani plusują pierwszy wpis zabawy i zobaczymy, czy będzie się dało wołać w przyszłości.
  • Odpowiedz