Wpis z mikrobloga

Trading z użyciem analizy technicznej – czyli jakim cudem jestem do przodu 781,14% od początku roku.

Kończy się właśnie niemal rok mojego osobistego wyzwania, które w dużej części dzieje się dzięki wykop.pl. Przebyłem drogę od 1135,03 zł do 10 000 zł wykonując niemal tysiąc transakcji na 20 różnych rynkach lewarowanych.

TLDR – uprawiam trading ściśle oparty na analizie technicznej i bardzo restrykcyjnym zarządzaniu kapitałem, wrzucam dużą część pomysłów na transakcje na wypokowym tagu #gielda i jestem do przodu na ten moment 781,14%, a większość zrealizowanego zysku była właśnie z transakcji na bazie opublikowanych pomysłów. Zaczynałem od kwoty 1135,03 i wczoraj przekroczyłem 10 000 zł. Tutaj gołe statystyki, a szersze wyjaśnienie, zrzuty statementu oraz prezentacja mojego podejścia będą w komentarzach.

2 555,03 zł - DAX - w przeliczeniu na punkty jakieś +5447 pkt ()
2 180 zł - Futy na akcjeGPW (FPKO, FPKN, FTPE)
1 877,90 zł - Złoto
1 216,21 zł - Miedź
866,95 zł - Srebro
767,33 zł - Crude Oil
184,76 zł - EURPLN
177,44 zł - USDPLN
154,01 zł - EURUSD
103,72 zł - TNOTE
61,67 zł - DJIA
52,95 zł - Russel
4,72 zł - Ethereum - zarabiam na krypto xD
0,95 zł - Brent OIL
-23,58 zł - USD Fut
-33,44 - WIG20
-125,45 - SP500
-204,56 zł - NatGas - 1 deal z wylotem na kilka zł przed górką powyżej 8
-205,94 zł - NQ100
-707,18 zł - Pallad
Subkonto DAXowe

profit factor: 1,67
Trafność: 62,88%
Transakcje 466
Long: 246
Short: 220
MaxDD: 39,17%
Maksymalna ilość zyskownych pod rząd: 20
Maksymalna ilość stratnych pod rząd: 7

Subkonto Metale/Surowce i inne

profit factor: 1,82
Trafność: 74,95%
Transakcje 463
Long: 370
Short: 93
MaxDD: 29% (to liczyłem ręcznie, bo metatrader nie pokazuje zjazdów na otwartej pozycji.
Maksymalna ilość zyskownych pod rząd: 26
Maksymalna ilość stratnych pod rząd: 4

Konto z futuresami GPW

Transakcje: 12
Long: 5
Short 7

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - Trading z użyciem analizy technicznej – czyli jakim cudem jestem do przodu 78...

źródło: comment_1670525466ILNQONZ1o9aFhO0yKJkUBW.jpg

Pobierz
  • 26
Skąd ta wysoka trafność?
Przede wszystkim z tego, że dla mnie trejd to nie to samo co transakcja. Jeden trejd może mieć wewnątrz kilka lub kilkanaście transakcji. U mnie odbywa się to zawsze w schemacie – wejście-realizacja zysku-korekta-wejście-realizacja zysku-korekta-wejście i tak dalej, aż do pierwszej „skuchy” lub gdy coś się krzaczy, albo wymięknę. Gdy nie udaje się łapać korekty to godzę się na peron, albo wejście po gorszej cenie. Ot cała tajemnica.
@DJ007: Otwarte transakcje:
Tak jak wrzucałem w jednym wpisie, jestem gotów zaryzykować cały listopadowy zysk, żeby dorzucić nieco boosta.
Obecnie liczę, że konsolidacja na EUR/USD i innych rynkach jest przygrywką do zakończenia BMR, poza EUR/USD i indeksami oczekuję na zjazdy miedzi, srebra i złota.

Transakcja na srebrze jest hedgem srebrnych monet. Aktualnie poziom punktów swapowych sprawia, że zgarnia się za samo trzymanie monet 180 zł rocznie, wiec nie jeść nie wołają.
DJ007 - @DJ007: Otwarte transakcje:
Tak jak wrzucałem w jednym wpisie, jestem gotów ...

źródło: comment_1670527983B54mnC0OB4sconUnBlIc0b.jpg

Pobierz
No i teraz o ryzyku, krótko ale najważniejsze.
Na DAXowym rachunku, średnia strata wynosi 24,17 zł, czyli 2,12% początkowego kapitału. Z uwzględnieniem zysku zrealizowanego na kontraktach akcyjnych (w marcu już był) to mamy zaledwie 0,69% kapitału.
Gdy wskakiwałem na rachunek "Metalowy", kapitał wynosił już ponad 5000 zł.
Średnia strata na tamtym rachunku wynosiła 41,95 zł więc 0,83% kapitału.
Wielu z Was gra dużo większą kasą, więc skalowanie straty do tego poziomu procentowego
Wołam jeszcze plusujących wczorajszy teaser i dziękuję. Niestety nie ogarnąłem dziś całości statystyk, ale dowiozę to w najbliższym czasie.
@Big_Fomo: @bruhhhhhhhh: @wersalski_kasztan: @Piekny_Krolewicz: @Krupier: @HansLanda88: @zjadaczszyszek3000: @eklektyczny: @drylu09: @monyprintergobrrrr: @Zbieracz_kapiszonuf: @Vateusz23: @maniek74: @gonzo91: @151346136: @Iwan_Szatow: @XaVeN_PL: @Fitzbroy: @sagan_: @Soniakowski: @Urodzony: @Lanza: @Kruliss: @Endr3w: @RGB_XYZ: @piotre-gie: @
Wołam jeszcze plusujących wczorajszy teaser i dziękuję. Niestety nie ogarnąłem dziś całości statystyk, ale dowiozę to w najbliższym czasie.
@zieloniutkazielonka: @Glorf: @micomak: @greenpaprick: @kfjatooshek: @BezzZnaczenia: @trampek: @maciekawski: @Norisk: @JamnikWallenrod: @Jerrymerry1: @boreal: @Maciej_polit: @zawodowi3c: @Dede: @v1st: @Nevadaaa: @Damien_Up: @Mazowia: @Leloush: @PeaceDeepSoul: @rybozer: @Letoj: @TheGorcz: @zajkowskie: @Gildead: @
Wołam jeszcze plusujących wczorajszy teaser i dziękuję. Niestety nie ogarnąłem dziś całości statystyk, ale dowiozę to w najbliższym czasie.
@LouisBeton: @Melloniusz: @Piho: @glider05: @NessunDorma: @kubski: @Anon2139: @GrzeesiekLBL: @Mopek666: @grandxdd: @xxxxxxxxD: @Mentos69: @noniemogeno: @olo_bolo_: @ReyPL: @MarkosGalkos: @rafix144: @tobigos: @Erytni: @Nikczemny_Stolec: @Zunubantu13: @tless: @novakr: @HMC_: @snowboarder: @Bobeck111: @
Wołam jeszcze plusujących wczorajszy teaser i dziękuję. Niestety nie ogarnąłem dziś całości statystyk, ale dowiozę to w najbliższym czasie.
@white-tiger: @metalowy_pasterz: @AberratioIctus: @wykopanywykopek: @ToiletShark: @dekniv: @Migfirefox: @mphbp: @ptai66: @K3y53rS0z3: @Deathblow: @Pablos96: @tomszczyk: @G00LA5H: @K-S-: @herminator: @patriae: @morfyeNNN: @dwarr: @marcinslow: @Kolczaneiro: @Devhar: @epajak: @Sztylecik1: @P0zioma: @kaem91: @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DJ007: ale to bardzo dużo pracy, przecież taką analizę wykresów mogą robić automaty i podejmować decyzje na tej podstawie, znasz jakieś dobre serwisy które oferują takie usługi automatycznej analizy i podejmowania decyzji?
Ile czasu poswieciles na analize oraz „gre”? Czy warte to bylo tych 10k? Czy masz zamiar grac za grubsze pieniadze czy to taki side hussle?


@donfazzione: Rzetelne analizy robię w weekend, gdy rynek stoi. Maks 2h plus wpis daxowy na wypok.
90% transakcji mam z telefonów, na których raczej nic nie rysuję, tylko gram na gołym wykresie.
Większość wolnych chwil mam z telefonem w ręce, ale obowiązki zawodowe normalnie ogarniam. Jest
przecież taką analizę wykresów mogą robić automaty i podejmować decyzje na tej podstawie, znasz jakieś dobre serwisy które oferują takie usługi automatycznej analizy i podejmowania decyzji?


@piter259: Sam używam autorskich algorytmów i znam ich plusy i minusy. Ja mam niską lub niemal zerową wiedzę programistyczną, ale algosy przez to mam proste i raczej niezłe. W tym roku żaden nawet się nie zbliżył do tego wyniku i takich parametrów.
Dobrych algorytmów raczej