Wpis z mikrobloga

@mookie: Kupiłem 2 lata temu, w tym czasie, pomijając wzrost wartości nieruchomości, z wynajmu z nawiązką zwraca mi się rata kredytu, nic nie muszę robić, za 3 lata najprawdopodobniej po prostu spłacę kredyt. Pięknie ochroniło przed inflacja, bo teraz takiego mieszkania bym nie kupił w takiej cenie, nawet po ostatnich "spadkach". Aha, pokaż indeks cen mieszkań dla top5-10 miast :)

Jaka była lepsza długoterminowa inwestycja z tak tanim lewarem Twoim zdaniem?
@mookie: W porządku, ale tu już od co najmniej 2019 grupa wykopków wieszczy krach i że pokaże "tym kredyciarzom", moim zdaniem to tylko sfrustrowane krzyki osób, które zostały na peronie. Dobrze, że nie jesteś jedną z tych osób :)

Kiedy spadki w Warszawie, Krakowie?
ale tu już od co najmniej 2019 grupa wykopków wieszczy krach i że pokaże


@Orzeech: dlatego nie ma co słuchać internetowych krzykaczy, tylko patrzeć na to co się dzieje realnie. Na wykresie masz czarno na białym jak to wygląda, robione przez ekspertów a nie przez randomów z wykopu.
wieszczy krach i że pokaże "tym kredyciarzom"


@Orzeech: Wydaje mi się, że już w tym roku kredyciarzom by strach do dupy zajrzał, gdyby nie wojna i napływ kilkuset nowych chętnych na najem mieszkań, poza tym gdy stópki ledwie zostały podniesione o kilka pp to nasi ukochani rządzący na spółkę z "opozycją" przegłosowali wakacje kredytowe bo pewnie 1/3 tych przedsiębiorczych i zaradnych ludzi, którzy brali kredyt po kule już dawno by dyndała
@Nighthuntero: Wątpię, jestem jednym z tych "kredyciarzy" na "stałej" stopie <3% i mam lewar praktycznie za darmoche. Za pozostala kasę kupię inne nieruchomości jak będzieprzecena. Polityczne decyzję nie mają na to wpływu:)

@mookie: Jak wyglada ten wykres dla top 5 miast?
Wątpię, jestem jednym z tych "kredyciarzy" na "stałej" stopie <3% i mam lewar praktycznie za darmoche.


@Orzeech: no to gratuluje, jeśli faktycznie jesteś w tej wąskiej grupie 0.01%, które wzięło kredyt na stałej. Natomiast w internecie każdy może pisać co chce, podchodzę więc z dystansem do randomów i wole spojrzeć na chłodno na dane które przedstawiają organizacje.
@Orzeech: takich nie, jedynie raport od rentier/expander ale tam ujęte są nominalne spadki cen nieruchomości w dużych miastach.
https://www.expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-ceny-mieszkan-listopad-2022/

Jak na to nałożyć inflacje, to pewnie wpasuje się w trend morizona, czyli spadki wartości mieszkań rzędu ~10% z uwzględnieniem inflacji.

Kraków: spadek cen mieszkań od maja 2022 -4%
Warszawa: spadek cen mieszkań od maja 2022 -2%
Gdańsk: spadek cen mieszkań od maja 2022 -2%

Ogólnie w większości raportów jakie do tej
Pobierz mookie - @Orzeech: takich nie, jedynie raport od rentier/expander ale tam ujęte są no...
źródło: comment_1669895512ZGw5vA3N08Q0wPcsJJmNUQ.jpg
@mookie: Chciałbym żeby to miało pokrycie w rzeczywistości. Problem niestety z tymi wyliczeniami jest taki, że przedstawiają dane dla calych miast, zwłaszcza jeśli chodzi o Warszawe i Kraków, a tam buduje się głównie na #!$%@?, bo centra są zabudowane. Myślałem, żeby kupić mieszkanie w któryms z tych miast, żeby potem do nich wrocic z emigracji, ale ceny jak szły w górę tak idą.

Co mi z tego, że od maja mieszkanie