Wpis z mikrobloga

Programiści to zwykle robole które mają #!$%@?ć w Sprintach pod lekką presją i dowozić. Od tego mają Scrum Mastera i te inne Scrumy.


@Young_Senior: Kiedyś powiedziałem szefowi że oczekuje że zespół X z innej firmy dostarczy nam specyfikacje tego co chce a ja mogę co najwyżej pomóc managerowi rozpisać to na taski dla programistów. No i szef nie był zachwycony, miał minę jakby chciał powiedzieć "dlaczego nie zależy ci na dobru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
Zabawa w głuchy telefon to był zawsze głupi pomysł, bez względu ile wzniosłych nazw ów kanał otrzymywał, account, owner czy inny uj. Gadka z klientem bezpośrednia to coś bardzo owocnego.


@niewiempoco: no pewnie, wysyłaj developera na przepychanki z klientem, nie zapomnij zaznaczyć w ofercie pracy że pisanie kodu na stanowisku developera to ~20% czasu, bo reszta to owocne spotkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scala_dev: widzę, że kolegom waterfalowe praktyki na mózg siadły, tak, że nie potrafią się przestawić na agile ¯\_(ツ)_/¯ ciekawe jak to jest, że osoby typu Mark Seeman, Uncle Bob czy Kent Beck prędzej się zgodzą z tym obrazkiem niż zaprzeczą ale takie randomy z polski wyśmieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale przecież oni się #!$%@? znają na robocie, co nie?
Zwłaszcza jak customer nie wie co można, a nie można.


@scala_dev: A gorzej że developer powie że wszystko można. A potem się okaże że:
1. architektura #!$%@? bo klientów jest wielu a baza kodu wspólna
2. kod robi więcej niż było zapłacone bo product ownera nie uwzględniono
3. terminy innych projektów zawalone bo team lead nie był uwzględniony i za dużo i za szybko developer naobiecywał klientowi i nie dość że
@scala_dev: zależy jakich owoców oczekujesz, bo na 90% przypadków kończy się to frustracją klienta i deva, którzy nie potrafią znaleźć wspólnego języka


@MilionoweMultikonto mam zupełnie inne odczucia. Jak w małym projekcie bezpośrednio gadaliśmy z klientem, a na callu był też UI designer to wszystko szło sprawnie. Natomiast jak z klientem/klientami gada PM to potem jest tysiąc pytań.

Pierwszy przykład z brzegu - wyszukiwarka dokumentów z filtrem "last 7 days". I 0
@Leithain: > PM nie zadał klientowi żadnego z tych pytań

ale to przecież nie jest wola PMa. To jest jak ktos napisal szwajcarski scyzoryk. W ktorej metodyce PM rozpisuje taski? Przeciez to jakieś zupełne pomieszanie. Nie mówię, że dookoła devów zawsze musi być 10 osób, ale nie zazywajmy ich pm.