Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
Pobierz sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...
źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg
  • 579
@wiesniakjpg: być może fala nie wyglądałaby tak jak w latach 90 tych. Chociaż nie jestem przekonany biorąc pod uwagę jak potrafią się nad sobą znęcać np. gimnazjaliści (dawni) czy licealiści w szkołach i ile osób przez to popełnia samobójstwo. No ale nawet zakładając, że fala przybierze formę "pranków" i "kawałów" jak w fińskiej czy południowo-koreańskiej armii (kraje bardziej cywilizowane od Polski), gdzie dla otoczenia jest to zabawne i śmieszne, a dla
@MarcelFerry:
Ogólnie to wykopki mylą pojęcie poboru a mobilizacji

Pobór jest dla młodych (idzie się najpierw wiekiem w górę tak żeby zapełnić miejsca) którzy ledwo co skończyli edukację w szkole średniej lub podstawowej i mają pewne szkolenie i wracają do cywila - a nie jak wykopki myślą będą brać chłopów 27 lat z kredytem i dziecmi xD to trzeba być deklem żeby w coś takiego wierzyć i dać sobą tak manipulować.
@sildenafil: "wszystko co wymieniłem to prawda i są to atrybuty wojska poborowego. Przeczytaj sobie np. raport NIK o poborze w latach 2000+ i sprawdź co ile brano prysznic."

Po co mam czytać raport NIK 2000+ jak odbywałem służbę przygotowawczą w 2021 i nie było ani jednego dnia żebym nie wziął prysznica.
Być może mówisz o jakihś poligonach w zimie to wtedy jestem w stanie w to uwierzyć. Wojsko to rygor i
@sildenafil:
Tak jak napisałem, to jest zwykłe straszenie przez media i panikarzy.
Ludzi którzy mają rodzinki, uczą się na uczelniach, pracują w infrasktrukturze witalnej i po prostu pracują nie idą na taki pobór, a ludzie pracujący normalnie IDĄ na końcu.
Na pierwszy miejscu w poborze są Ci którzy są bezrobotni, i wiekowo w górę jak napisałem w poście powyżej.
Radzę przestać się martwić rzeczami, które nie mają na Ciebie wpływ a
Tu nawet nie o to chodzi, tylko ludzie zapominają że żyją w państwie - w społeczeństwie, i korzystają z jego plusów a nie chcą dać od siebie nic (w postaci obronności państwa), i to jest smutne.


@wiesniakjpg: Państwo, które niszczy życie obywatelom nie jest przyjacielem i sojusznikiem, a wrogiem. Dlaczego obywatel gnębiony przez państwo ma coś dawać "od siebie"?
@wiesniakjpg: redukcja pensji, utrata mieszkania, niespłacone kredyty w wyniku poboru to jest niszczenie życia.
Zmuszanie do życia przez rok w obcym środowisku bez prawa do prywatności i w obowiązku bezwzględne posłuszeństwa - to jest niszczenie życia i psychiki.

Nie wybieram żadnych przypadków: bazuję na historii i na doświadczeniach innych państw. Ty cały czas zaprzeczasz, że "tak nie będzie", choć dookoła już się tak dzieje. Na czym więc opierasz swoje przekonanie o