Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
No i nie ma już fali i robi się WSZYSTKO żeby Ci co są na dobrowolnej nie rzucali kwitem.


@wiesniakjpg: Sam sobie przeczysz. Na dobrowolnej nie ma fali, bo właśnie wojsko nie chce, aby odchodzili. A oni jak im się nie spodoba, to mogą po prostu zrezygnować, w łatwiejszy lub trudniejszy sposób ale mogą.

W przymusowej służbie fala była, jest i będzie bo tam poborowy nie może rzucić papierami i poszukać
@xydeN- wszystkie mefedronowe szczurki w wieku poborowym zaczynają się srać, bo by się skończyły rurki, grzyweczki i jaranie pół gieta na czterech xD śmieszni jesteście.
@sildenafil:
Piszę jak jest obecnie, a nie info z filmów i tego co obejrzałeś z lat 90 w Kawalerii Powietrznej xD

Taki pobór nie będzie mieć miejsca, i to nie ze względów politycznych, ale przez to że nie ma sprzętu, ludzi i nfrastruktury żeby coś takiego zorganizować, to jedna rzecz.

Ale załóżmy że jakimś cudem udało się zorganizować pobór na 9msc -12msc.
Tych ludzi szkoliliby ludzie ze stażem maksymalnym 2-3 lata
@Xemioza: nie dbam o plusy tylko wyrazam swoja opinie, po prostu szkoda mi ludzi dla których odrobina dyscypliny i odcięcie od mamusi i telefonu to jakaś tragedia, nawet nie chca sie sprobowac - ja polecam
@sildenafil: czemu mialoby byc tak jak piszesz? To ludzie buduja atmosfere w okol siebie. Zeby sie zgadzac na cos takiego o czym piszesz to wszyscy musza miec taka mentalnosc i dawac na takie patologie przyzwolenie.

P.s. jestem kobieta i w sumie bym se poszla na takie wakacje w koszarach. Mily odpoczynek od roboty. Nie wiem kiedy mezczyzni zamienili sie w kobiety i meskie zajecia ich przerazaja :D takiej feminizacji mezczyzn jak
@kontoreset:
Tu nawet nie o to chodzi, tylko ludzie zapominają że żyją w państwie - w społeczeństwie, i korzystają z jego plusów a nie chcą dać od siebie nic (w postaci obronności państwa), i to jest smutne.

A to że pobór wyglądał jak wyglądał to jest inna sprawa, tu powinno wjechać wspólna grupa instruktorów z nato i #!$%@?ć beton, tak, żebyśmy mogli mieć tą zasadniczą służbę na wzór z Izraela, a