Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Na ukrainie i rosji jest aktualnie wojna i jest to mobilizacja, i od 2014 dzieje się to z pewnych pobudek tak a nie inaczej, wiedziałem że akurat przytoczysz Rosję.

Mówiłem także że pobór zorganizowany na styl sowiecki jest #!$%@? i można to zrobić lepiej, np w stylu Izraelskim, gdzie ma to zastosowanie, albo zorganizować coś w rodzaju służby która potem się przydaje społeczeństwu (np, marines czy US Army) - gdzie po przeszkoleniu mogą wykonywać pewne zawody potrzebne w społeczeństwie po odbyciu służby (ratownictwo, policja, straż pożarna).

Nie, masz mi podać ilu 27 latków z rodziną i kredytami zostało POWOŁANYCH NA POBÓR, nie
  • Odpowiedz
Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami.


@sildenafil: jezus maria, chyba musicie skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego

xD
  • Odpowiedz
@niemorzliwe:
I wszystko wyjaśnione, w robocie nie podpisywałeś nigdy papierku o tym że możesz być powołany na szkolenie w ramach wykonywania zawodu? XD Nawet matka koleżanki która jest pielęgniarką o tym wie, więc albo bait albo jesteś nieobecny.

Aktualnie, Poboru który miałby sens (zmodernizowany w standardach NATO), boją sie:
- niedorajdy życiowe którym już to nie zaszkodzi xD
- osoby które boją się wszystkiego i dają się manipulować że w wieku 35 lat pójdzie
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: dlatego pobór bazujących na zachęconych ochotnikach jest najlepszy. Bo nawet ktoś kto nie ma kredytu i nie ma mieszkania ani rodziny na utrzymaniu może bardzo źle znieść zmianę otoczenia, brak prawa do prywatności czy brak możliwości zarabiania pieniędzy. Wiele osób w ogóle nie porusza tematu np. brania pryszniców w obecności innych ludzi, bo jest on dla nich zbyt wstydliwy. Dla mnie nie i może dlatego o tym mówię, bo
  • Odpowiedz
@sildenafil: Najlepsze jest to że to naprawdę będzie wyglądać tak jak to napisał op. Wozy sprężynowe rok produkcji 1976 a potem na poligon, hełm wz67 na łeb i chyłkiem zakosami 300m xD

(na stołówce monowska dżemo-galaretka i kasza manna)
  • Odpowiedz
@sildenafil:
Czyli pobór w Izraelu czy Finlandi jest postsowiecki?
Człowieku pobór na bazujący na zachęconych jak narazie ma wymierne skutki, u nas jest potrzebna na szeroką skalę reforma wojska, w stylu NATOwskim, i gdyby to było dobrze zrobione to nie ma żadnego argumentu naprzeciw przeprowadzaniu poborów, które dawałby umiejętnosci do życia w społeczeństwie - czyli podstawy ratownictwa, zarządzania kryzysowego, posługiwania się bronią, a do tego dochodzą możliwe nabyte umiejętności i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@little_muffin: Nie wiem czemu polskie kobiety to takie panikary i od razu zakładają, że płód będzie chory, a no tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może zwyczajnie słyszeli od swoich ojców, wujków, dziadków i starszych kolegów z pracy jak to wyglądało? Cholera, gdybyśmy tylko byli bardziej męscy, wstawali wcześniej.

No i nie odpowiedziałaś. Co cię powstrzymuje?
  • Odpowiedz
nadwrazliwosc, placzliwosc, nerwowosc, zmiennosc nastrojow - nadmiar estrogenow. W sumie wiekszosc Polakow ma nadwage, wiec ma tez nadwyzke estrogenow i widac po zachowaniu


@little_muffin: No to tak nie działa XD płcie są bardziej skomplikowane a co dopiero hormony i endokrynologia

zachowanie to sobie możesz obserwować dla siebie w celach naukowych i w
  • Odpowiedz