Wpis z mikrobloga

Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w wytypowanej jednostce wojskowej. Na 9 miesięcy musisz przenieść się ze swojego jednoosobowego pokoju do koszar gdzie będziesz spał na piętrowych łóżkach z dziewięcioma innymi obcymi chłopakami. Będziecie myć się raz w tygodniu. Będziecie załatwiać się obok siebie w publicznych toaletach. Rano będzie budził was krzyk wyższego stopniem. Będziecie dostawać #!$%@? za krzywo zaścielone łóżko. Będziecie gnębieni i poddawani rytuałowi "fali": będziecie szorować szczoteczką do zębów kible, w którym potem ktoś wam spuści głowę. Dzień będziecie spędzać na poligonie, biegając, ucząc się musztry, a po zajęciach wrócicie do pokojów, gdzie będzie czekać na was kolejna porcja "fali". I tak do wieczora, a rano od nowa. O ile zaśniecie w grupowych barakach, wśród zapachu stresu, potu i pierdów kolegów.

Tak może wyglądać Twoja i moja rzeczywistość po najbliższych wyborach. Wiesz już na kogo głosować, aby spróbować temu zapobiec?

#pytanie #wojsko #wojna #dyskryminacjamezczyzn #depresja #pieklomezczyzn #prawo #bekazpisu
sildenafil - Masz 27 lat. Dostajesz dzisiaj wezwanie do stawienia się od 2 stycznia w...

źródło: comment_1669281681trSpVE7fIGHT51uavzBjOP.jpg

Pobierz
  • 579
  • Odpowiedz
@GFG_: nie wiem co jest z polskimi facetami nie tak i czemu zachowuja sie jak histerycy i panikarze. Gdzie ja pisalam, ze chcialabym przezywac jakas fale i gnojenie? Ja pisalam o cywilizowanych warunkach, szkoleniach obywatelskich w wysokim standardzie. To wszystko powinno odbywac sie normalnie - zgodnie ze standardami, przepisami, nie powodowac traum. Nie wiem skad Ci przyszlo do glowy, ze ja czy ktokolwiek inny myslac o wojsku mysli o terroryzowaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sildenafil: a mnie to zawsze zastanawia - nie można takiego wyższemu stopniem po prostu #!$%@?ć? Co się wtedy dzieje? Wyrzucą mnie? Tak samo tym zjebom od fali - nie można wziąć w kilku chłopa i takiemu chamowi zrobić kręcenie wora?
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg:

ale gdzie się tak dzieje

w Łotwie, w Finlandii, w Rosji, na Ukrainie... innymi słowy: dookoła
Można przeprowadzić nawet przymusowy pobór z poszanowaniem godności człowieka, tutaj przykładem w jednej kwestii może być Dania: wysokie wynagrodzenie dla poborowych (dlaczego najczęściej zapełniają pobór w ponad 90% ochotnikami). W pozostałych państwach robią za darmo albo za
  • Odpowiedz
@wiesniakjpg: To jest myślenie typu żyj i daj żyć innym i nie twórz gównokraju, który nie potrafi obronić się z wojska profesjonalnego.

W końcu kraj istnieje by tworzyć bezpieczne usługi dla obywateli i po nic więcej. Jeżeli mu się to nie udaje, to niech po prostu zniknie, bo po co to istnieje i mąci we łbach przygłupom?
  • Odpowiedz
@Basiura89: o już agresywny się zrobił maluszek internetowy, na żywo bym ci mógł przynajmniej w ryj napluć, ale cieszę się że już wiesz że jesteś głupi jak chcesz swojego zdania pięściami zamiast argumentami bronić
  • Odpowiedz
@tomek_27:

nie można takiego wyższemu stopniem po prostu #!$%@?ć?

To zależy jak bardzo lubisz siedzieć w więzieniu

Tak samo tym zjebom od fali - nie można wziąć w kilku chłopa i takiemu chamowi zrobić kręcenie wora?

Bywały i takie przypadki np. w Rosji. Ale najczęściej to gnębiący mają przewagę liczebną
  • Odpowiedz
@xydeN-: chopie. Wez spusc z tonu. Jesli w ogole jakas sluzba obowiazkowa ma byc (a uwazam, ze nie powinno sie nikogo zmuszac), ale jesli w ogole bedzie to powinna byc i dla kobiet i dla mezczyz. Ja napisalam tylko, ze ja bym sie cieszyla idac na taka sluzbe.
Po drugie sterydy i przypakowanie nie zrobia z nikogo faceta. Dla mnie facet to przede wszystkim spokoj ducha i opanowanie psychiczne w
  • Odpowiedz
Nikt nie zrobi fali bo straci robote.


@Lorenzo_Sicario: Tu bardziej chodzi o gnębienie pomiędzy poborowymi. Przymusowe wojsko ma to do siebie, że nikt nie chce w nim być (dlatego jest przymusowe). Więc jak jakichś patusów wywalą za spuszczenie głowy w kiblu innemu chłopakowi i wrzucenie to do neta, to chyba nie będą rozpaczać. Gorzej z ofiarą.
  • Odpowiedz
@FailedArtist nic nie mówiłem o pięściach, a ty dalej obrażasz. Widocznie nie zrozumiałeś, więc po kolei: na żywo jedyne co byś zrobił to sprawdził, czy ci się buty na rzep nie rozwiązały internetowy napinaczu. Skończ już płakać, bo jedyne co udowadniasz swoimi wpisami to to, że takim jak ty by się szkolenie w kamaszach zdecydowanie przydało
  • Odpowiedz
A za niewykonywanie rozkazów typu pompki i takie rzeczy też się idzie do pierdla? Xd


@tomek_27: A to nie wiem. Może do aresztu wojskowego za niesubordynację, albo dostaje się grzywnę.

Mnie zawsze zastanawiało co się stanie jak jakiś metalowiec odmówiłby ogolenia sobie głowy (wojsko wymaga krótkich włosów), albo jakiś drwal nie chciałby ścinać brody. Czy wtedy golą na siłę czy pozwalają służyć w długich włosach i brodzie...
  • Odpowiedz