Wpis z mikrobloga

@posepny1: jesteś w stanie napisać komentarz bez inwektyw czy to też cię przerasta?

Ale co mają wakacje do rzeczy? Skorzystanie z nich nie wpływa na wysokość raty, a większość uprawnionych i tak przelewa ten hajs na nadpłatę więc działają tak jakby ten kredyt cały czas funkcjonował. Na jakiej zasadzie więc ma im on wzrosnąć x2 w przyszłym roku skoro będą robić cały czas tak samo?
@posepny1: @mookie: ja tylko na to czekam, przy budowie domu co mogłem robiłem sam bo ceny usług były absurdalne. Wielokrotnie byłem bardziej zadowolony z tego co sam zrobiłem ucząc się z YT w porównaniu do tego co zrobił "fachowiec".

Ceny to totalna loteria. U gościa co robiłem kuchnie, chciałem jeszcze zamówić szafki do salonu to mi powiedział 12k. Poszedłem do innego, którego miałem z polecenia, to na dokładnie tych samych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: z jakiegoś powodu mam Cię na czarnej więc nie zamierzam się tu stopować w stosunku do Ciebie.
Ilość rat ma wzrosnąć razy 2 (iak tu nie użyć inwektywy żadnej) a nie kwota.
@Krupier: te raty x2 to pewnie policzony w tym stylu

w tym roku przez 6 miesiące miałeś nadal mniejszy czy mały wiborek zanim się zaktualizował na pełnej tym z 3m czy 6m plus wakacje kredytowe

w 2023 masz od początku wyższy wiborek, wyższe raty, wakacje kredytowe miałeś 4 miesiące na 6 miesięcy wyższej raty, a w 2023 tylko 4 miesiące na 12 miesięcy wyższej raty

ale to bez znaczenia, skoro poza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: Ze wstępnych danych BIK wakacje kredytowe nie poszły w głównej mierze na nadpłatę. Dopiero w danych za grudzień będzie widoczna skala nadpłat za okres wakacji kredytowych.

@Gamila_Ossadellud:

Przeczytaj cały ten artykuł i zobacz jak BIK to wylicza.
co za bzdury


@ciasteczkowy_otwur: w małych miastach podaż spadnie prawie do 0, w dużych siądzie, ale nie zniknie, bo coś budować się będzie, bo jak ktoś ma kupić to tam, a nie na zadupiu. Plus w dużych miastach masz więcej możliwości dla robotników i ekip (ktoś na przykład skorzysta z przestoju na rynku i walnie remoncik), a w małym mieście ludzi jest mniej i są biedniejsi. Nie ma żadnych plusów małego
to akurat troche dobrze, bo może rynek troche odetchnie, i panowie majstry nie będą wołac za remont kibla w starym bloku, który ma wielkość większej szafy, po 16 tysiecy za samą robociznę. Nie, nie wyssałem tej kwoty z palca, bo tyle mi oferowali za remont kibla fachowcy w warszawie - remontu kuchnia/łazienka - 23 tysiące sama robocizna, a nadosbra sprawe dla wprawionego majstra to 2 tygodnie pracy
@mookie: będą srać nie zdychać z głodu typie xd W meblach pracuje od 10 lat i bywały już większe tąpnięcia na rynku niż ten teraz w Polsce Większość i tak wywozi się za granicę więc stul tam pysk i przestań zazdrościć ludziom pracy xd Dupa go boli bo ktoś zarabia xD
@dupinka5000: jak rozmawiam z fachowcami, hurtowniami czy osobami planującymi budowę to wszyscy mówią obecnie to samo: kto zaczął budowę to ciągnie bo musi ale nowych (tj. Takich co dopiero mają zamiar wystąpienie o pozwolenie na budowę i kredyt) budów praktycznie nie ma.
Pytanie kiedy to źródło już rozpoczętych procesów wyschnie. Mi się wydaje że to jeszcze nie w przyszłym roku. W przyszłym jeszcze rozpędem będą ludzie budowali. Do tego ewidentne jest