Wpis z mikrobloga

@posepny1: To takie dziwne, ze ktoś nie ma ochoty być dymanym przez wykonawców? U mnie w okolicy cena za układanie płytek dochodziła do 120zl za m2.
Nie jestem zdziwiony ze ludzie się wstrzymują z takimi pracami.
  • Odpowiedz
@posepny1: no to chyba super, nie? Nie ma nic lepszego niż oczyszczające branże kryzysy. Proste prace fizyczne znowu będą kosztowały sensowne pieniądze a szanowni panowie robole może zaczną interesować się klientem, bo już kończy się eldorado na układanie płytek i noszenie cegieł ¯\_(ツ)_/¯

A co do polskiej gospodarki - tak, super przykre że noszenie cegieł na budowę blokowisk jak kartofli na Białorusi, jest jej istotnym filarem a nie jakieś tam
  • Odpowiedz
@mookie: Mój stary jest kamieniarzem. Nie potwierdzam. No, chyba że lubisz dymać 12h 6 dni w tygodniu i targać płyty ważące po 200kg, bo polskie cmentarze wyglądają tak, że nawet wózkiem w większość miejsc nie dojedziesz. Chyba, że mówisz o blatach kamiennych, ale kamieniarstwo nagrobkowe jest w #!$%@? ciężką robotą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mookie: 2 tygodnie roboty we dwie osoby to 160 roboczo godzin. Dwie roboty to 360h w które zarobili 30 tys tys brutto. Od 27200 zł netto odliczaja ZUS pracodawcy 2000 zł oraz ZUS i składki od pracownika zatrudnionego na minimalnej 1800. Wypłacając mu pensje na rękę w wysokości 2500 zł zostaje 21000 tys zł. Płacimy podatek dochodowy około 10% i dysponujemy kwotą 18900 zł.

Dochodzą koszty samochodu, paliwa, narzędzi i
  • Odpowiedz
@mookie: ponoć deweloperka odpowiadała za 8% polskiego PKB. A na chwilę obecną mamy spadek sprzedaży o 70% plus wstrzymane nowe inwestycje. Matematykę pozostawiam wam.( )
  • Odpowiedz
smutne to jest ale niestety przesadzali z cenami. Ja sam wykańczam bo to nie ma sensu. Dam przykład, to samo szambo kompleksowo, jedna firma 16k, druga 10k, telefon różniło 15 minut, skąd nagle 6k kosztów? skoro szambo 6k kosztuje a reszta to robocizna, koparka, transport i rury? przykładów mógłbym mnożyć. Za zabudowę z regipsu na 3 dni roboty krzyknęli mi 2.5k, powiedziałem tylko że jak będą mieli fuchy to niech mnie wołają
  • Odpowiedz