Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, macie może jakieś sprawdzone sposoby by się zrelaksować? Chciałabym zmniejszyć poziom stresu w moim życiu. Dużo ostatnio się martwię i nie potrafię temu zapobiec, jednak bardzo mnie to przytłacza i męczy.

Cokolwiek co łatwo jest zrealizować w samotności bez jakikolwiek wspomagaczy typu alkohol będzie bardzo miłe widziane.

Może jakaś książka na temat? #ksiazki #czytajzwykopem

#stres #psychologia #humor #chillout #kiciochpyta #zycie
  • 45
@MallaCzarna: Podobno książka "Potęga podświadomości" jest źródłem fajnej wiedzy nawiązującej do zmian. Za parę dni biorę się za jej czytanie. Ogólnie warto znac przyczynę tego skąd się bierze stres nadmierne myślenie. Czasem to kwestia jakiejś traumy z dzieciństwa, która w dorosłym życiu się uaktywnia (o czym sama się ostatnio przekonałam) i nie za bardzo da się to "wyleczyć" takimi typowymi sposobami na zmniejszenie stresu.
A z takich ogólnych rzeczy na stres
@MallaCzarna: Robisz dwa wdechy i wypuszczasz powoli powietrze. Czyli wdech do pełnych płuc i od razu jeszcze trochę powietrza wciągasz a następnie powoli spuszczasz powietrze. Powoduje to, że aktywowany zostaje przywspółczulny system nerwowy, który powoduje spadek tętna oraz obniża poziom kortyzolu. Czy to działa? Przykład:

Wczoraj od 18 do 21:30 grałem w Gran Turismo z wykorzystaniem kierownicy i pedałów. Generalnie simrace jest dla mnie stresującym zajęciem. Stąd na wykresie poniżej mam
makeDoise - @MallaCzarna: Robisz dwa wdechy i wypuszczasz powoli powietrze. Czyli wde...

źródło: comment_1669220644g1M9AL7YZYD1ckRQmvmIqR.jpg

Pobierz
@MallaCzarna: Pewno można by zmasterować tą technikę i wciągać nosem a wypuszczać ustami. Ma to też w sumie sens, bo oddychanie nosem pełni funkcję oczyszczania i ogrzewania powietrza, które się wpuszcza do płuc.

Głównie chodzi o to, żeby było te podwójne zaczerpnięcie powietrza i wydłużony moment wydechu. To powoduje, że organizm robi swoje naturalne fiku miku i uspokaja organizm.

Ta technika najlepiej się sprawdza w momencie, kiedy występuje jakiś trigger, który