Wpis z mikrobloga

Hej, Mirko! ʕʔ
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.

[[Drabinka konkursowa]](https://challonge.com/pl/p1p52ndx) [[Regulamin]](https://docs.google.com/document/d/1CbA_erbUYgLYVbDmqKnsTg8yEl1X5S3UbqKXv8BN-ig/edit?usp=share_link)

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki
dinkum - Hej, Mirko! ʕ•ᴥ•ʔ
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkur...
  • 38
  • Odpowiedz
@dinkum: Pierwszy raz nie oddam głosu. Nie wiem komu go dać. Gitara @Anawa73 brzmi bardzo dobrze, od pierwszych dźwięków utopił nas w listopadowej depresji, popłynął z linią melodyczną i nie próbował gwiazdorzyć. Jego kawałek jest głęboki, mocno dekadencki.
@JohnnyBezEn postanowił walczyć z depresją, wyrwał z marazmu, pokazał że jest twórczy, tylko czy z tą gitarą jest coś nie tak że mnie drażni ten dźwięk czy co?

  • Odpowiedz
@Anawa73 Ty już sam wiesz co, przestań mi @JohnnyBezEn prześladować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do solówki @Anawa73 aż chce się przysiąść do wódki z kolegą i pomarudzić jakie te kobiety są wredne i wyrachowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ehhh masz wczute chłopie.
Przejście między solówką @Anawa73 a @JohnnyBezEn to klasa, pięknie wchodzi druga gitara gdy pierwsza jeszcze wybrzmiewa. Piękny pojedynek do którego pewnie będę
  • Odpowiedz
@dinkum: A ja dla odmiany będę tym nieuprzejmym mirkiem dla i napiszę szczerze. W przerwach pomiędzy dźwiękami u @Anawa73 można sobie spokojnie iść i herbatę zaparzyć, a leniwe podciągnięcia przenoszą mnie w cudowne chwile... kiedy byłem ciągany przymusem do kościoła przez matkę za dzieciaka i musiałem słuchać smętów starych bab, które próbowały śpiewać.
Z drugiej strony mamy @JohnnyBezEn, czyli świetne frazowanie, ciekawie, z finezją, opowiada jakąś historię. To jest świetnie
  • Odpowiedz
Przede wszystkim podziękowania dla @Anawa73, który okazał się pomocnym mirkiem i zaznajomił mnie z podstawami nagrywania. Dziękuję ( ͡ ʖ ͡ )

Z brzmienia jestem totalnie niezadowolony od samego początku. Ostatnie dwa tygodnie udowodniły mi, że... kompletnie tego nie kumam, a kręcenie gałkami na pałę nie przynosi pozytywnych efektów... ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯ Gdybym miał nagrywać tę solówkę dzisiaj, to pewnie wyszłaby jeszcze gorzej. Słyszę, że coś jest nie tak,
  • Odpowiedz
A ja dla odmiany będę tym nieuprzejmym mirkiem dla i napiszę szczerze. W przerwach pomiędzy dźwiękami u @Anawa73 można sobie spokojnie iść i herbatę zaparzyć, a leniwe podciągnięcia przenoszą mnie w cudowne chwile... kiedy byłem ciągany przymusem do kościoła przez matkę za dzieciaka i musiałem słuchać smętów starych bab, które próbowały śpiewać.


@4517974: O to, to, to, to. Podpisuję się obiema rękoma! Żeby jeszcze te dźwięki były jakoś równo grane, ale...
  • Odpowiedz
@Anawa73 słychać, że masz trochę braków technicznych, albo sporą przerwę za sobą (przede wszystkim nie trafiasz w podciągnięciach, raczej z przyczyn fizycznych, niż przez słuch, no i mocno urywasz w dźwięki, co w jakims bebopie jest ok, ale w bluesie już mniej), ale słychać też, że jesteś bardzo muzykalny - kilkadziesiąt godzin spędzonych z wiosłem na samym ćwiczeniu ładnego dźwięku i jesteś w stanie wiele zdziałać. Jakieś dodatkowe sztuczki wcale nie są
  • Odpowiedz
@epistan: Dzięki! :) Tych braków technicznych jest dużo. Ostatnio zrobiłem może półtora miesiąca przerwy od gitary, ponieważ uświadomiłem sobie, że mimo regularnych ćwiczeń, mój poziom gry spadł. Jak popatrzę na swoje nagrania z ubiegłorocznej edycji, to nawet nie ma co porównywać, tam też nie było jakoś super, ale to był zupełnie inny poziom. Od dwóch tygodni pod okiem nauczyciela ćwiczę rytm, więc może coś z tego jeszcze będzie :)
Ostatnio nawet
  • Odpowiedz
@Anawa73: Dzięki, dla mnie to również była przyjemność. Podpisuję się pod komentarzami, musisz wrócić do grania ( ͡ ͜ʖ ͡) Tylko nie pisz, że chciałbyś "tak grać". Świat nie potrzebuje drugiego JohnnegoBezEn (nawet pierwszego nie potrzebuje), ale jak widzisz po odzewie, potrzebuje Ciebie ( ͡° ͜ʖ ~)

Pozdro @Anawa73, nagramy coś, wierzę.

PS Ale za to, że próbowałeś mi wmówić, że mam dobre
  • Odpowiedz
PS Ale za to, że próbowałeś mi wmówić, że mam dobre brzmienie, to... jednak wybaczam, bo jak zobaczyłem Twoją maskę to śmiechłem xD


@JohnnyBezEn: Wciąż uważam, że nie ma co się czepiać Twojego brzmienia. Chociaż teraz jak przesłuchałem na głośniku z telefonu, to faktycznie może jest trochę zbyt siarczyście. Ale to kwestia ułomności sprzętu odsłuchowego. Zresztą brzmienie to tylko dodatek do gry. A Twoje solo jest i efektowne i ma ten
  • Odpowiedz