Wymieniłem w niej pierwszy raz sam struny, przeczyściłem wszystko i potem założyłem mostek na odwrót i się dziwiłem że coś jest nie tak. Dobrze że nie musiałem całkiem ściągać strun tylko poluzować struny i odkręcić strunociag #gitaraelektryczna
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
#gitara #gitaraelektryczna
Ehh mireczki pomozcie bo nie wiem czy ja cos zle robie. Mam gitare typu stratocaster i brzeczą mi te j----e struny. Na pierwszym progu wydaje mi sie ze wysokosc jest ok, na 12 jest chyba nawet za wysoko i nie wiem co tu jest zle. Ten pret do regulacji wykrecilem na tyle ze ta srubka mi sie praktycznie odkrecila i nie wiem czy to cos dalo
Ehh mireczki pomozcie bo nie wiem czy ja cos zle robie. Mam gitare typu stratocaster i brzeczą mi te j----e struny. Na pierwszym progu wydaje mi sie ze wysokosc jest ok, na 12 jest chyba nawet za wysoko i nie wiem co tu jest zle. Ten pret do regulacji wykrecilem na tyle ze ta srubka mi sie praktycznie odkrecila i nie wiem czy to cos dalo

@DavyX: Struna E będzie brzęczeć Panie. Ją najbardziej miota. Byś się zdziwił co się wyprawia na 7 strunowej gitarze. No ale tego nie słychać jak puścisz przez sprzęt. No i jak tak tym prętem zakręciłeś, że prawie śruba się wykręciła to sprawdź czy gryf się wykrzywił za bardzo, bo może jest banan teraz.
https://guitarmagz.blogspot.com/2017/02/regulacja-gryfu.html
https://guitarmagz.blogspot.com/2017/02/regulacja-gryfu.html
@DavyX: a słychać to na wzmaku? Jak nie to olać. Wiem, że wiele osób z tym walczy tylko po co.
#gitaraelektryczna
okresowa kontrola jakosci
lepiej / gorzej / stoi ?
https://youtube.com/live/p6EyajTTZd4?feature=share
okresowa kontrola jakosci
lepiej / gorzej / stoi ?
https://youtube.com/live/p6EyajTTZd4?feature=share

- 3
Pierwszy raz wymieniłem sam struny w #gitaraelektryczna, blokowane klucze są świetne, może wymienię tez sam w dwóch pozostałych z normalnymi kluczami. Zmobilizowali mnie w sklepie bo przy zakupie nie wymienili mi strun na nowe tylko dali nowe gratis. I tak leżały i leżały na biurku :) #chwalesie
źródło: IMG_2522
Pobierz240
Afera Fendera - nowy CEO postanawia wytoczyć procesy wszystkim producentomm

...którzy produkuja lub sprzedają gitary o wzorze Stratocastera. W pozwach wzywa m.in. do zniszczenia każdego egzemplarza gitary, która wygląda podobnie jak wzór sprzed ponad 70 lat. Jest to bezprecedensowy skandal w środowisku muzyków. Komentarz Rick'a Beato.
z- 48
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#ironpendulumcurse — od pomysłu do apokaliptycznego finału ⚡🐈⬛
Zaczęło się od prostego konceptu: metronomy jako kamienne groby, czaszka z brodą drwala, zero pentagramów — czysty black‑metalowy klimat.
Potem doszły koty ragdolle, które miały owijać metronomy swoimi puszystymi ogonami — najpierw naturalnie, potem mistycznie, aż w końcu spiralnie do góry, jak strażnicy rytmu.
Finalny etap? Apokaliptyczna burza, czerwone pioruny bijące z czaszki, krwawy deszcz i popiół — rytm, który rozsadza niebo.
Efekt
Zaczęło się od prostego konceptu: metronomy jako kamienne groby, czaszka z brodą drwala, zero pentagramów — czysty black‑metalowy klimat.
Potem doszły koty ragdolle, które miały owijać metronomy swoimi puszystymi ogonami — najpierw naturalnie, potem mistycznie, aż w końcu spiralnie do góry, jak strażnicy rytmu.
Finalny etap? Apokaliptyczna burza, czerwone pioruny bijące z czaszki, krwawy deszcz i popiół — rytm, który rozsadza niebo.
Efekt
źródło: logo
Pobierz- 8
#gitara #gitaraelektryczna
Stary, ale jary! Mój pierwszy instrument kupiony za własne pieniądze. W tym roku temu Ibanezowi stuka 51 lat ;D
Stary, ale jary! Mój pierwszy instrument kupiony za własne pieniądze. W tym roku temu Ibanezowi stuka 51 lat ;D

- 8
To jest hit, mam dobrą gitarę można nisko zejść z akcją a ja chcę akcję koło 2.0 to wtedy gra mi się najlepiej i nie mogę takiej ustawić bo śruby w mostku są za krótkie xd Stratocaster, kurtyna. Do czego doszło #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysci
@Vanderwill: to może wcale nie jest taka dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...albo masz krzywy gryf i nawet nie wiesz
- 0
@macieklaciek: No coś czytałem ale kurde nie chce jej rozkręcać już xd, już w niej trochę pogrzebałem ale gryfu nie ruszałem.
- 1
- 0
Brać taki https://www.thomann.de/de/harley_benton_hb40r.htm czy https://www.thomann.de/de/harley_benton_hb80r.htm taki piec? Gitara to Harley Benton Extreme-76 BK, multiefekt Mooer GE100 Box. Nie szukam nie wiadomo czego, ale po prostu spoko wzmacniacza na początek, który wystarczy na dłużej. Budżet około 150 euro, grana muzyka generalnie metal. Nie grałem z 10 lat, więc nie mam wymagań z kosmosu #gitaraelektryczna #gitara
@shael: Jak masz multiefekt to kup tanią lampę od harley bentona te komba modelowane w porównaniu do lampy to zabawka. 5w w zupełności wystarczy do domu, wręcz będzie to za dużo żeby rozkręcić, masz redukcje mocy do 1w. https://www.thomann.pl/harley_benton_tube5_celestion.htm
- 492
Dziękuję za odzew. Zgodnie z prośbą zakładam tag #customzesmietnika, żeby nie wołać i nie zawracać tyłka. Zrobię to tylko raz.
Wczoraj spędziłem kilka godzin w warsztacie i efekt jest lepszy niż się spodziewałem, ale o tym niżej.
Co to za gitara i po co to robię?
Wczoraj spędziłem kilka godzin w warsztacie i efekt jest lepszy niż się spodziewałem, ale o tym niżej.
Co to za gitara i po co to robię?
źródło: IMG_1165
Pobierz- 63
@Lekkachmurka: w końcu coś ciekawego na tym smutnym portalu
- 29
Nie wiedzialem co zrobic z 25 letnim chinczykiem nieznanej marki. Wyrzucic czy sprzedac za grosze. Postanowilem rozpoczac prawdopodobnie najbardziej bezsensowny projekt zrobienia z tego full customa. Zobaczymy vo z tego wyjdzie xd poki co sciaganie powloki poliuretanowej
#gitara #gitaraelektryczna
#gitara #gitaraelektryczna
źródło: IMG_1160
Pobierzprawdopodobnie najbardziej bezsensowny projekt zrobienia z tego full customa
@Lekkachmurka: tak najlepiej ʕ•ᴥ•ʔ
@Lekkachmurka: zaloz tag i wrzucaj postępy prac :)
Cześć, chciałbym przerzucić się z gitary klasycznej na elektryczną. Czy taki Harley Benton ST-62 od gitaresko za 775 zł byłby spoko entry lvlem? Gitary elektrycznej nigdy w rękach nie miałem, więc mam trochę obawy co do kupowania używanej yamahy 112v/f + realnie są trochę droższe, a zależy mi na zmieszczeniu się w budżecie około 1200 zł, gitara+piecyk. Z góry dzięki za pomoc.
#gitara #gitaraelektryczna
#gitara #gitaraelektryczna
@marek2121: z tipów to z tanich i na pierwszego elektryka bierz coś ze stałym mostkiem żeby p-------a nie dostać ʕ•ᴥ•ʔ
- 5
#gitara #gitaraelektryczna
nagralem dzisiaj male cwiczonko na kostkowanie naprzemienne + arpeggio, a nuz sie komus przyda ;d
moge wyeksportowac podklad w dowolnym tempie na zyczenie ;)
nagralem dzisiaj male cwiczonko na kostkowanie naprzemienne + arpeggio, a nuz sie komus przyda ;d
moge wyeksportowac podklad w dowolnym tempie na zyczenie ;)

#gitara #gitaraelektryczna czy jest mose ktos kto ma problem z nauka gry na gitarze pomimo ze uczy sie juz conajmniej 2-3 lat ?
Jesli tak, z checia bym z Toba porozmawial. Chcialbym zrobic jakis film o najczestszych problemach ludzi przy nauce gry na gitarze. 5otez chcialbym paru takowych poznac.
Interesuja mnie tylko osoby ktore z jakiegos blizej nieznanego powodu wciaz nie umieja grac, vzuc rytmu, byc na czas,
Jesli tak, z checia bym z Toba porozmawial. Chcialbym zrobic jakis film o najczestszych problemach ludzi przy nauce gry na gitarze. 5otez chcialbym paru takowych poznac.
Interesuja mnie tylko osoby ktore z jakiegos blizej nieznanego powodu wciaz nie umieja grac, vzuc rytmu, byc na czas,
#gitara #gitaraelektryczna #instrumenty
Witam gitarowych mireczków. Mam na sprzedaż taki zestawik.
Gitara Ibanez sa460mbw-mbw
Piec Boss Katana50
Futerał Ever Play
Kabel 3m Ernie Ball
Witam gitarowych mireczków. Mam na sprzedaż taki zestawik.
Gitara Ibanez sa460mbw-mbw
Piec Boss Katana50
Futerał Ever Play
Kabel 3m Ernie Ball
źródło: 1000042567
Pobierz- 1
@wrk0: no niestety, takie życie
@FuriousViking: Perfumy też sprzedałeś, ale zapomniałeś wysłać ? https://wykop.pl/wpis/86379073/no-hej-dzisiaj-niezbyt-mily-post-na-tagu-ale-i-tak
No hej, dzisiaj niezbyt miły post na tagu, ale i takie czasami trzeba.
Serdecznie nie polecam użytkownika @FuriousViking do robienia z nim jakichkolwiek interesów.
Tag rozbestwił mnie i od każdego tutaj oczekuję profesjonalizmu i sam taki też daję ,i jak mówię, o jakiejś dacie do której się zobowiązuje to
Serdecznie nie polecam użytkownika @FuriousViking do robienia z nim jakichkolwiek interesów.
Tag rozbestwił mnie i od każdego tutaj oczekuję profesjonalizmu i sam taki też daję ,i jak mówię, o jakiejś dacie do której się zobowiązuje to
- 0
Chciałbym kupić sobie jakiś multiefekt do gitary, w oko wpadł mi MOOER GE100 GUTARA, polecacie? Może coś lepszego w tej cenie? Chciałbym to podłączyć pod kompa, da radę? #gitaraelektryczna
@shael: Jaki max budżet? Czy musi mieć pe*ała wah i footswitche? Bo są różne opcje.
Ja miałem mooer m2, kozak, ale trochę drożej niż to co zalinkowałeś.
Na topie teraz jest jeszcze https://www.thomann.pl/valeton_gp_50.htm
Ja miałem mooer m2, kozak, ale trochę drożej niż to co zalinkowałeś.
Na topie teraz jest jeszcze https://www.thomann.pl/valeton_gp_50.htm
- 0
@Ommadawn: Tak koło 350 zł. Nie musi mieć pedała, aczkolwiek fajnie jak jest
Dotarło, jaram się (。◕‿‿◕。)
Na razie ogrywam vaiowskie presety, zobaczymy później co ta apla potrafi
#gitara #gitaraelektryczna
Na razie ogrywam vaiowskie presety, zobaczymy później co ta apla potrafi
#gitara #gitaraelektryczna
źródło: IMG_0624
Pobierz@Lekkachmurka: maly ale wariat? Też się zastanawiałem nad zmiana ale wolę grać tylko gitara-amp bez komputerów czy telefonów dlatego zostaje dalej przy swoim peavey vypyr.
źródło: image
Pobierz@Lekkachmurka: super te nowe technologie są, ja na moim gram poniżej 1, (i na post gain poniżej połowy) kiedyś dałem 2,5 i Myslem że mi okna wypadną i że słuch sobie uszkodziłem. Słuchawek tez nie lubię…życzę owocnego grania i dużo frajdy :)













Zapraszam na moje granie Omerty w ramach mojego wsparcia dla dr Emila Jedrzejewskiego
Ja grac zbytnio nie umiem, no ale chociaz tyle moge :/
Zapraszam