Wpis z mikrobloga

@gonzo91: aż dziwne, że od 2-3 dni kurs btc i eth w zasadzie stoi w miejscu... przecież po tej akcji krypto jest totalnej dupie. nie obejdzie się bez szeregu regulacji, nic nie będzie już takie same jak wcześniej
@gonzo91
Pare argumentów za tym dlaczego binance by miało upaść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z crypto będzie to samo co przy bańce dotcomowej, wyjdą dobre firmy oraz również napompowane projekty(spekulacja jest nieodłączną częścia) też tylko rynek zostanie oczyszczony

@Popularny_mis
Pare argumentów za tym dlaczego cryptocom ma upaść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@WschodZachodPolnocPoludnie
@Kazdyziomzbierazlom
@To_The_Moon
Małe dziewczynki teraz krzyczą i się śmieją że całe crypto
gieldy upadały i beda upadac ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WschodZachodPolnocPoludnie: No właśnie to jest najdziwniejsze i najmocniej śmierdzi. Że obrót pozbawiony regulacji nie wytrzymuje próby czasu?
Jeśli za krypto stałaby realna wartość, a dochód giełdy byłby pochodną od obrotu, to giełdy nie powinny padać. Padają bo świat krypto ściąga najbardziej kreatywnych i utalentowanych scammerów, arystokratów frauderstwa, którzy ruchają naiwność tłumu bo jutra dla krypto może już nie
@DJ007: no czysta spekula. Jeszcze przy poprzednim rajdzie rzeczywiscie byly proby spopularyzowania platnosci kryptowalutami i troche sklepikow online wprowadzilo mozliwosc zaplaty btc, teraz nikt juz sobie tym dupy nie zawraca bo juz wiadomo ze nikt nie bedzie korzystal.
Osobiscie nigdy tego nie rozumialem - by cos nowego sie przyjelo musi niesc jakas wartosc dodana. Np. tansze, szybsze, wygodniejsze.
W przypadku placenia kryptowalutami mamy drozej (i to duzo), wolniej (nawet 2-3dni czekania
W przypadku placenia kryptowalutami mamy drozej (i to duzo), wolniej (nawet 2-3dni czekania na potwierdzenie) i jest to w #!$%@? niewygodne.


@shaki24: Poza shitami i scamem brak użyteczności w życiu codziennym to największa bolączka, jak dodamy do tego zmienność kursów zabijającą sens rozliczeń w zwykłym obrocie gospodarczym, to jest mieszanka nie dająca zbyt wielu nadziei na sukces.
Pranie forsy i hossa były jedynymi "korzyściami" w mojej ocenie.
oczywiście że jest, ale masz prawo do swojego zdania


@picasssss1: Moje życiowe doświadczenie mówi mi, że od średniej odstajemy raczej w górę niż w dół. Pisałeś kiedyś, że pracujesz na magazynie więc może obracasz się wśród ludzi gdzie ta średnia jest taka jaka jest. Sama opinia jest "dość odważna" delikatnie mówiąc.
Ja pracuję z klientami z bardzo wielu segmentów, od normalsów tyrających u Janusza po gości zarabiających powyżej mln rocznie i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DJ007: @gonzo91: @picasssss1:
ale wybornie się Was czyta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jasne, krypto to tulipany i czysta spekula. Nie wchodźcie w to bo jebnie zaraz do zera i stracicie pienionce.

Nie to co rynek giełdowy o stabilnych fundamentach, którego wzrosty są zależne od tego czy dziadzia Powell powie, że odpalają drukary, czy nie i czy znów wróci zadrukowywanie kryzysu pustym pieniądzem na krechę i
@JuzTuKiedysBylem: lol przecież ja uważam że giełda to też w dużej mierze spekulacja, gaz to już skrajna spekulacja ale dalej handlujesz czymś co istnieje.
@DJ007: obracam się w różnych środowiskach, ekonomicznie Polacy w większości to głąby, to że spotkałeś kilku bystrych tego nie zmienia, ba to nawet naturalne że tacy ludzie są. Mówisz mi coś o środowisku, a sam przekłamujesz na swoją stronę, zaniżając jednocześnie moją wypowiedź że względu na
ale wybornie się Was czyta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JuzTuKiedysBylem: Ja się odnosiłem do Krypto oceniając realną wartość która za nim stoi bo jako aktywo spekulacyjne jest wyborne i bez dwóch zdań. Sam nigdy nie określałem siebie jako inwestora i szczerze powiedziawszy nie bardzo mnie interesuje w co wkładam pieniądze bo szukam akceptowalnej zmienności i zysku. Jednak historia dotycząca Krypto w mojej ocenie dorobiła prawdziwą wartość do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@picasssss1: no właśnie różnica polega na tym, że moje krypto jest nadal na moim portfelu i nikt go nie ruszy. Tego się nie da powstrzymać. A jak Tobie wyjmą wtyczkę od giełdy (myślicie, że one nie mogą kręcić wałków i się zawinąć?) to jesteś w dupie i Twoje cyfrowe kontrakty tak samo.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DJ007: wystarczy przeczytać whitepaper btc, zrozumieć jak to działa i co najważniejsze, że podaż jest skończona. Jeżeli nie zamknąłeś się w ignorancji to polecam przeczytać książkę Standard Bitcoina Amosa, chociażby dla poszerzenia horyzontów.
Nie mówię już o usecase w razie totalnej wyjebki systemu jak mają w Turcji, Libanie, krajach Ameryki Południowej czy Afryki.
Możesz przenieść aktywa warte miliony na golasa, pamiętając 12 słów.
Mam złoto fizyczne, mam obligi, mam waluty obce,
Najpewniejszy jestem złota i krypto


@JuzTuKiedysBylem: Rozumiem to bo sam trochę złotem handlowałem i srebrnych monet się nie pozbyłem. Sama pewność na rynku nie oznacza w ostatecznym rozrachunku "wygranka". Moja opinia o krypto nie jest atakiem na Ciebie, tylko na ideę, za którą osobiście nie widzę wartości.
Co do poznawania świata krypto głębiej, to na pewno bym to zrobił gdybym chciał zostać hodlerem. Rynek to wszystko zweryfikuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DJ007: Do niedawna sam myślałem że to tulipany ale zacząłem się edukować.
Kolejny przykład. #!$%@?ła się duża giełda. W 24h powstał temat proof-of-reserves, który wszyscy gracze z branży podchwycili i szybciej lub wolniej każdy daje listę swoich rezerw krypto do publicznego wglądu. Organizm się sam uleczył na podstawie tej wtopy i umocnił na przyszłość.
Pomyśl ile czasu zajęłoby wdrożenie czegoś takiego w rynku 'tradycyjnego' tradingu.
Ile firm od platform tradingowych daje
Skąd wiesz, że nie kręcą wałków pod spodem za Twoja kasę i nie powinie im się noga. Ja wiem, że to rynek regulowany ale nie ma sposobów żeby na papierze wszystko wyglądało legitnie żeby kontrola się nie #!$%@?ła?

Myślę, że też możesz kiedyś wbić na giełdę i zobaczyć 404 not found w przeglądarce.


@JuzTuKiedysBylem: Skąd wiem? Po ilości takich spraw. Ile giełd lub brokerów na regulowanym rynku zawinęło się z kasą?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DJ007: czyli nie wiesz. Tylko wierzysz na słowo bez żadnej gwarancji. Jest fajny przykład (w głównej roli występuje indyk) jak błędne jest takie myślenie w Czarnym Łabedziu Taleba.
Też polecam przeczytać tę książkę.
A tymczasem Twoimi pieniędzmi też może ktoś się bawić na lewarze i przegrać. Tylko lepiej się z tym kryje.
A ja nikomu nie muszę ufać ani wierzyć. Mam swoje krypto na swoim portfelu i nikt poza mną nie
@loczyn no i widzisz, zerknij sobie filmik. Najwieksza bańka na tulipanach byla gdy kontrakty futures przeradzały sie w opcje. Daj mamie dziesięć opcji call na cebulki tulipanów w cenie 5000zl za jedną. Co z nią zrobi? Pewnie po prostu jej nie zrealizuje.

W życiu z dziesięć razy płaciłem krypto za towary z internetu, więc nie mów mi ze nie są akceptowalnym środkiem wymiany
W życiu z dziesięć razy płaciłem krypto za towary z internetu, więc nie mów mi ze nie są akceptowalnym środkiem wymiany


@michelney: No właśnie potwierdziłeś tym wpisem marginalną rolę krypto w realnym obrocie gospodarczym.
Ja zanim ogarnę dzisiejsze sprawunki to blikiem lub kartą zapłacę powyżej 10 razy, czyli przedstawiony przez Ciebie życiowy limit robi się na zakupach w 1 dzień. To są te detale.
@DJ007 jeszcze te dzbany plusują twoje porównanie do tulipanów. Kiedy płaciłeś za coś złotem? Czy to że niektóre formy pieniądza( w sensie nośnika wartości) są głównie przeznaczone do tezauryzacji albo spekulacji przerasta twój umysł? W historii bylo wiele podobnych nośników wartości.