Wpis z mikrobloga

@a5f5c1 w tematykę czasie akurat tyle zarabiałem jak sobie przelicze stawkę godzinową, więc jakbym teraz z taką wiedzą jaką miałem wtedy gdzieś przyszedł to nie wiem czy bym dostał 5k.
Przez te 12 lat technologia się zmieniła, ludzi w branży więcej, wymagania pracodawców inne, możliwości pracy zdalnej znacznie lepsze...
@Bleck: nie miałem na myśli tutaj powiązania z technologiami/umiejętnościami, ale siłę nabywczą 4k w 2010. Czyli na przykład 4k z 2010 to teraz co najmniej 7k w mojej ocenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a5f5c1: Dziś to z 6-12tys w zależnosci jak daleko od źródła nowej kasy jesteś. W jakiś firmach lokalnych typu szycie, sprzedawca w sklepie na wsi to 6tys a w firmach z dopływem kapitąłu zewnetrznego lub dofinansowań to 12tys. W ostatnich 2 latach tak mocno rozlała się kasa że jeszcze nie zdązyła dopłynac wszedzie.

Czyli przykładowo dla pani na wsi co pracuje w sklepie w 2010 zarabiała 2tys do reki a dziś
@a5f5c1: Jak pokazłem wyżej to nie jest tak prosto okreslic zalezy od miejsca w gospodarce i nawet ne da sie w całym IT. Np ostatnio widziałem że firma IT która wtedy płaciła 4-6k teraz szuka ludzi za 10-15k, na podobnym poziomie.
Pamietam jeszcze w 2014 na bilboardzie w Warszawie było że szukają ludzi za 700 albo 750 netto / dzień na Java Senior Developer. Ja wtedy nie czułem się godny żeby