Wpis z mikrobloga

Wiele osób zastanawia się gdzie są ich składki zdrowotne. Już tłumaczę( ͡° ͜ʖ ͡°)

SOR: najciekawsze przez ostatnie 12h
1.Facet który przyszedł bo boli go noga od 2 miesięcy i "w końcu się zebrał"
2.Babeczka której skończyło się lekarstwo i przyszła po recepte
3.Chłop który pobił się na weselu, chyba ze kuzynem ale nie wiem bo promile
4.Kolejny chłop pobity u kumpli na działce (menele)
5.Pan Kloszard bez kontaktu,promile
6.Pan Kloszard 2, stały bywalec, już był w tym tygodniu.
7.Zaćpani po sobocie x2
8.3 promilowy student
9.Małźeństwo, mąż nie mógł oddać moczu od 2 dni, więc przyszli na sor. Problem w tym że rano już się opróżnił ale i tak przyszli
10.Babeczka która #!$%@?ła się w domu, ale jak ją przywieźni to chciała do domu bez badań "bo ja głowa bolała" xD
11. Zatrzymanie stolca
12. Wrośnięty paznokieć
13. Pacjenci paliatywni którzy powinni być w hospicjum ale hospicjum wysłało ich do szpitala, żeby sobie tam umarli-idea hospicjum?
14. Stopa cukrzycowa, typowe zaniedbanie, cukry po 600, zero jakiejkolwiek krytyki wobec siebie. Leków nie kupi, bo i tak nie zadziałają. Wkrótce do amputacji.

Oczywiście kazdy promilowy i bez kontaktu dostaje TK, monitorowana sala, do tego standardowo morfo, ekg, rtg. Fajnie, bogaty kraj xD

#szpital #polska #zdrowie #sluzbazdrowia #ochronazdrowia #lekarze #medycyna
  • 66
@Msciwy_pterodaktyl: Co najmniej jeden zawał, złamana kość, chyba śródstopia, nie wiem, bo nie moje. Na czerwoną coś wjechało 2 razy ale nie mam pojęcia co to było, bo również kto inny się tym zajmował. Kamica nerkowa, jakieś krwawienie z doppu u 80 latka, ale tak to niespecjalnie, na cito. Jeszcze 2 rany do szycia, wypadek na hulajnodze i czymś. Cięzko powiedzieć czy dna moczanowa nadaje się na sor.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@gracilis:

Oczywiście kazdy promilowy i bez kontaktu dostaje TK, monitorowana sala, do tego standardowo morfo, ekg, rtg. Fajnie, bogaty kraj xD


Nie dlatego, że bogaty, tylko jak się taki zasrany zajszczany menel przekręci bez badań, to idziesz siedzieć jak za człowieka.

@reveil:

Czyli morał jest taki że jak chcesz egk i rtg na NFZ to najlepiej się nachlać położyć na krawężniku i anonimowo wezwać karetkę?


Tak- jak tk głowy to
@gracilis zapłaciłem około 100 k podatków w tym roku z lekarza na NFZ w przychodni skorzystałem 2x, reszta wszystko prywatnie nie mam problemu z tym że moja kasa poszła na pomoc tym ludziom ( bo są ludźmi ) z punktów 5,6 i 13 dla nich życie to pasmo cierpienia. Za to mam problem z narzekaniem służby zdrowia że ciągle im mało. Moja firma obsługuje m.in. kilka klinik, indywidualnych a nawet ratowników medycznych
@sasik520: Przecież to jest mało, nie opisałem sporej części ludzi. Są 2 gabinety plus czerwona linia. w ciągu tych 12h przyjęto łącznie pewnie ok.100 osób.

@majorponury: Triaż jest tylko po to, żeby ogarnąć kto wymaga opieki szybciej a kto później, a nie odsyłać do domu. Sor nie może odmówić przyjęcia.
Przecież to jest mało, nie opisałem sporej części ludzi. Są 2 gabinety plus czerwona linia. w ciągu tych 12h przyjęto łącznie pewnie ok.100 osób.


@gracilis: to w takim razie rozumiem, że akcja nie rozgrywa się w Polsce?

Byłem na kilku Sorach we Wrocławiu, w tym raz czy dwa we własnej sprawie. 4 osoby przede mną (byle co, złamanie, ale nie ma gdzie pójść o 22.), już nie pamiętam konkretnie, ale chyba