Wpis z mikrobloga

Wiele osób zastanawia się gdzie są ich składki zdrowotne. Już tłumaczę( ͡° ͜ʖ ͡°)

SOR: najciekawsze przez ostatnie 12h
1.Facet który przyszedł bo boli go noga od 2 miesięcy i "w końcu się zebrał"
2.Babeczka której skończyło się lekarstwo i przyszła po recepte
3.Chłop który pobił się na weselu, chyba ze kuzynem ale nie wiem bo promile
4.Kolejny chłop pobity u kumpli na działce (menele)
5.Pan Kloszard bez kontaktu,promile
6.Pan Kloszard 2, stały bywalec, już był w tym tygodniu.
7.Zaćpani po sobocie x2
8.3 promilowy student
9.Małźeństwo, mąż nie mógł oddać moczu od 2 dni, więc przyszli na sor. Problem w tym że rano już się opróżnił ale i tak przyszli
10.Babeczka która #!$%@?ła się w domu, ale jak ją przywieźni to chciała do domu bez badań "bo ja głowa bolała" xD
11. Zatrzymanie stolca
12. Wrośnięty paznokieć
13. Pacjenci paliatywni którzy powinni być w hospicjum ale hospicjum wysłało ich do szpitala, żeby sobie tam umarli-idea hospicjum?
14. Stopa cukrzycowa, typowe zaniedbanie, cukry po 600, zero jakiejkolwiek krytyki wobec siebie. Leków nie kupi, bo i tak nie zadziałają. Wkrótce do amputacji.

Oczywiście kazdy promilowy i bez kontaktu dostaje TK, monitorowana sala, do tego standardowo morfo, ekg, rtg. Fajnie, bogaty kraj xD

#szpital #polska #zdrowie #sluzbazdrowia #ochronazdrowia #lekarze #medycyna
  • 66
@gracilis Lub system kaucji.
Idziesz do rodzinnego, proszisz #!$%@? 15 minut przez telefon o przyjęcie ale nie ma miejsca. Tłuczesz się do przychodni aby prosić lekarza o przyjęcie kolejne 20 minut, a potem suma sumarum tak z 20% pacjentów nie przychodzi, bo się jadźka z Helenką na chodniku zagadaly...
Już nie wspominając że za każdym razem chcesz żeby wpisali do systemu że jestes honorowym krwiodawcą, żeby lekarz od razu widział przy wypisywaniu
To idziesz tam gdzie nie ma triażu, czyli na izbę przyjęć jakiegoś szpitala a nie SOR


@tellet: Jaka jest różnica między izbą przyjęć, a SOR? Ta izba jest czynna całą dobę? Jak mam zawroty głowy i mdleję to gdzie mam iść? Sorry za infantylne pytanie, ale nigdy nie byłem w szpitalu.

Edit: dobra, mdlejąc to raczej wiadomo, że można śmiało uderzać na SOR. Ale powiedzmy ze złamanym palcem to gdzie?
@PiccoloGrande: Na SOR powinien być triage na wejściu, czyli z marszu jesteś sprawdzany i dostajesz odpowiednią linię. Wszystkie stare parchy i inne ujadacze dostaną niebieską i potem wysrywają swoje żale, że "OLABOGA W SZPITALU SIEDZIEŁ ŁOSIEM GODZINUF!!!11"
Na izbie tego nie musi być, więc przychodzisz i się rejestrujesz, po czym czekasz na swoją kolej. Ewentualnie, przywozi cię karetka i wtedy masz z marszu wjazd do gabinetu, bo ci z karetki wchodzą
@Mirkosoft: Grosz do grosza. Cześć ludzi powinna płacić sama dla zasady za swoje leczenie. Jeżeli ktoś ćpa narkotyki to koszty leczenia powinny być na niego przerzucane. Faktycznie nie jest to dużo biorąc pod uwagę, że więcej kosztuje hospitalizacja 80+ których rodziny nie chcą w domu więc przywożą do szpitala i oczekują, że ktoś się jakiś czas zajmie dziadkami/rodzicami.