Wpis z mikrobloga

- witam developerów, jestem nowym właścicielem

- witamy panie Piżmo

- zwolniłem wszystkich menedżerów

- huraaa

- tak tak. A teraz do pisania kodu

- ok, ale co konkretnie?

- no kod piszcie, nie umiecie?

- no umiemy ale moze jakies wymagania dostaniemy?

- no przecież ci powiedziałem, wymagam żebyś pisał kod

- ale jaki

- a w jakim jezyku kodujesz

- JS

- no to pisz kod w JS

- ale
czy naprawdę udostępnią kod tak jak Musk obiecał.


@Usermeme: w sumie tam tylko forma była dziwna, dosyć oczywiste że Musk jako CEO ma dostęp do repozytoriów i może kilkoma prostymi poleceniami sobie takie coś zorganizować w kilka minut.

Co do managing vs coding to nie wiem czy to takie dziwne, Twitter nie jest jakimś tech startupem żeby trzeba było na ślepo nawalać linijki kodu jak do systemu operacyjnego. Tam muszą przede
ale tam ludzie musza srac po gaciach


@Manden: Ludzie co tam pracują szybko znają pracę. Do tego ciekawe jakie mają umowy. Może jakieś odprawy dostaną jeszcze czy coś. A jak ktoś się zdenerwuje to zawsze potem może zgrywać niesłusznie zwolnionego przez prawaka Muska. Bo chyba nikt nie zakłada, że taki atencjusz jak Musk będzie teraz uczciwie, rzetelnie i sprawiedliwie rozliczać ludzi z ich pracy. Zwoleni ludzie szybko sobie poradzą.
znaleźć znajdą ale tu nie chodzi o to żeby z nich zrobić bezrobotnych tylko żeby ci co w firmie zostaną zaczęli w końcu dostarczać funkcjonalności, które mają znaczenie dla używalności produktu i jego monetyzacji, a nie zajmowali się zbawianiem świata.


@medevacs: To nie trzeba ich zwalniać. Pracownicy robią to co zleci im szef przecież.
@Usermeme ja rozumiem, jakby twitter to był jakiś softwarehouse, wtedy faktycznie to byłaby straszna patologia 10 pracowników którzy zajmują się inną pracą niż programowanie (bo tak rozumiem to "managing" Muska) na jednego programistę.
Ale to są media i to jedne z największych na świecie, to jest wielki twór, zderzający się z rządami na całym świecie, tam jest dużo więcej rzeczy do ogarniania niż programowanie. Mają jeden produkt, potrzebują po prostu go utrzymywać
@Variv: obawiam się że nawet tego nie będzie mogło ( ͡° ͜ʖ ͡°) musi trochę pograć pod publiczkę żeby te akcje chociaż nieco odbiły, a potem się zacznie everyday normal life i będzie musiał wszystkie niggery elegancko wykasować żeby się hajs zgadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pomidorowymichal1 No poprawnie to manager powinien być na tyle techniczny, żeby móc ocenić realność i czas wykonania jakiegoś zadania. I jego praca powinna do procesu wnosić coś więcej niż bycie przedłużka między klientem który czegoś sobie życzy, a deweloperem który to realizuje. Niech się dowie skąd wziąć dane do zadania, jakie API je zwraca albo chociaż jaki serwis, jak jest deweloper nowy, to niech zalinkuje w zadaniu materiały szkoleniowe albo jakaś Wiki