Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@dawid110d: Burger Store był chyba takim pierwszym lokalem w Rze gdzie były duże burgery - pamiętam jak zarówno wystrój, opakowania jak i podanie burgera było czymś nietypowym jak na tamte czasy.

I zgadzam się z przedmówcami, na początku był smaczny i warty swojej ceny jak na studencką kieszeń. Później jakość nieco spadła, a przez wysoką opłatę za dowóz + minimalna wartość zamówienia odpuscilem zamawianie.

Właściciel z tego co wiem to też
Zrób taki business plan żeby lokal jakiekolwiek zyski przynosił przy takich kosztach to Nobla z ekonomi dostaniesz xD


@Pajakoss: U mnie w okolicy sporo knajp przeszło na grille i płyty gazowe. Owszem, gaz też podrożał no ale #!$%@? nie tyle co prąd. W czasie gdy prąd był tani, gaz kosztował tyle co powietrze, wszyscy gotowali w prądzie bo to tańszy start i nie trzeba inwestować w instalacje, wozić butli, robić przeglądów
@Pajakoss: widzę, że z ekonomii, matematyki i logicznego myślenia to Ty orłem nie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszty burgera to nie tylko prąd, więc czemu mieliby podnosić cenę burgera 4-krotnie, żeby zniwelować podwyżkę prądu?

Inna sprawa, że nie podnieśli im tej ceny prądu z dnia na dzień, musieli być poinformowani wcześniej o tej podwyżce i ich zdziwienie rachunkiem mnie dziwi.

Oczywiście nie popieram tych podwyżek, haaa
@dawid110d
@Luck_89
Jak bardzo pluje na pisowców to akurat ceny energii to wypadkowa wielu czynników i rządy PiSu mają tylko po części wpływ. W całej Europie są wysokie ceny energii obecnie

@onionhero klasyczny jest za 25 zł, mają 200 g wołowiny co sumując z resztą składników daje wysoki foodcost. Te ceny są na dobrą sprawę bardzo niskie.

@Pajakoss tak jak ktoś napisał, koszt energii to tylko składowa wszystkich kosztów. Oczywiście w przypadku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niemampomyslunannick: Nie podnieśli z dnia na dzień? xD
W połowie września wysyłano papier, że cena wzrosła kilkukrotnie, a podwyżka obowiązuje od początku września. I to jest info potwierdzone u wielu znajomych z różnych branży. Wcześniej można było tylko spodziewać się podwyżek, ale nikt do końca nie wiedział ile będą wynosić.
@michno Ja miałem dowóz za darmo, bo mieszkałem z burgermasterem, który pracował tam jako pierwszy ( ͡º ͜ʖ͡º) Ten Łysy, Grzeczny, ułożony chłopak jest teraz strażakiem. Jakie życie potrafi być przewrotne. Inna branża, ale dalej ma do czynienia z ogniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Burger był dobry, bo bułki piekli sami, mieli angusa wysokiej jakości i ciekawe kompozycje smaków. Nie wiem jak potem.
@dawid110d: Gdzieś ktoś kiedy dał ładne porównanie i przykłady, że to usuwa bardziej patologię z rynku, gdzie była jakaś hipsterska knajpa z burgerami za 100zł padła i teraz jest zwykłe miejsce gdzie można zjeść domowy obiad w normalnej cenie i ludzi pełno..
Także każdy medal ma dwie strony. Bo te burgerownie to ostro lecieli z cenami na łeb, a jakość spadała.
@dawid110d: W Krakowie dzisiaj tez ostatni dzien dzialania Street Slow Food Burger: https://www.facebook.com/bezfarmazonu/posts/pfbid025EeruseBQ6QX2gCwiKHzmT7pL3Xaq6c8MqYeqQsD4Tw4XVjep7X9mH2S97wfaRvUl

To koniec pewnej epoki.
Według informacji na socialach Streat Slow Food KĄCIK z dniem 30 października chłopaki zamykają burgerowy interes.
Jeśli chcecie ich pożegnać, to macie jeszcze niedzielę, aby ostatni raz poczuć smak ich burgerów (i pamiętajcie że każdego mięchobugsa możecie wymienić na opcję vege)
W poście poniżej, kilka recek również z ich pierwszej miejscówki na Kupie