Wpis z mikrobloga

@MyszkaZbyszka: no tak ciągłe wymagane updaty, aby coś działało, restart raz w tygodniu no i zjadanie połowy zasobów na dzień dobry, do tego brak normalnej powłoki OS-a bez jakiś nakładek. Faktycznie to działa, miliony cebulaków nie mogą się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam to nieszczęście, że w pracy mam kompa na windowsie i każdy poniedziałek zaczynam od #!$%@? się co tam przygotował mi wujek Bill (
@a_jozewic: > nie obchodzi mnie na kogo życzenie coś nie działa.

No dokładnie tak samo jak linuksiarzy nie obchodzi, że tobie coś nie działa i po prostu używają sobie systemu w którym wszystko działa. ¯\_(ツ)_/¯

Ale jako dorosły człowiek, mam większe problemy niż konfiguracja systemu


Ja również, ale w przeciwieństwie do ciebie nie musiałem dopłacać do sprzętu o zawyżonej cenie, bo na dużo tańszym i darmowym systemie też mi wszystko działa
@nostalgiwolf: Linux to jest jeden wielki ciąg problemów i co chwila coś w nim nie działa. Najmniej stabilny system jaki w życiu widziałem. W dodatku nie ma co na nim robić, bo nie ma na niego żadnego dobrego programu. macOS ma lepiej rozwinięty system graficzny i jest spójny i bardzo przemyślany i ma dobre użyteczne aplikacje (przy tym wspólny profil kolorów dla całego systemu). Windows to w sumie jeden wielki plac
@wsciekly_pstrong: Jedno wielkie XD to na twoje uwielbienie do tego Linuxa, który kompletnie nie nadaje się do zastosowań domowych (co nawet sam twórca przyznał), ani do kreatywnej pracy. Nikt go nawet za darmo nie chce. Na to nie ma normalnych aplikacji, tylko jakieś marne podróby. I jak pisałem — cały czas coś się na nim sypie i ma upośledzony system graficzny (bez konsoli nic nie idzie zrobić, co jest prymitywne, niewygodne
@Korda: o, piszesz o kreatywnej pracy. Zapachniało Applowskim amajzingiem xD

bez konsoli nic nie idzie zrobić, co jest prymitywne, niewygodne i nieintuicyjne


Gadasz jak Grażyna w urzędzie na szkoleniu z obsługi nowego programu. Może nie zainstalowałeś środowiska graficznego?

Ciekaw jestem tej niestabilności o której piszesz, raczej nie jest to częsty zarzut wśród laików. No chyba, że zaczyna wklejać przypadkowe komendy do terminala :>
Zapachniało Applowskim amajzingiem xD


@wsciekly_pstrong: nie mądralo. Masz jeden wspólny profil kolorów dla całego systemu, niezależnie od aplikacji, masz klawiaturę lepiej dostosowaną do języka polskiego, masz odpowiednie oprogramowanie jak pakiet Adobe, czy darmowy i bardzo dobry GarageBand do muzyki, albo jego rozbudowana wersja Logic Pro X. Albo pakiet Affinity. MS Office, albo iWork – na linuksie masz jakiś żałosny LibreOffice z chyba najmniej czytelnym zlewającym się interfejsem (szczególnie ciemnym), który może
Z Maca korzystalem 8 lat. I jeżeli o wyższości OS ma świadczyć ilość dostępnego softu, to królem jest windows. Tylko co to wnosi?

masz klawiaturę lepiej dostosowaną do języka polskiego,

@Korda: eee, no nie mów, że przyciskasz klawisz i czekasz na popupa z akcentami i innymi znakami diakrytycznymi. Czy co masz na myśli?

Krótko mówiąc nie potrafiłeś pracować na systemie a winę widzisz tylko po stronie systemu. Ok, ale trochę spuść
eee, no nie mów, że przyciskasz klawisz i czekasz na popupa z akcentami i innymi znakami diakrytycznymi.


@wsciekly_pstrong: Nie. Po kliknięciu ⌥ + { / } mamy polski cudzysłów („”). Zamiast minusa (-), po kliknięciu ⌥ + - mamy dywiz, lub półpauzę (jeśli dodatkowo naciśnie się ⇧), po przytrzymaniu ⌥ + . uzyskujemy wielokropek (…). Jest nawet symbol © (⌥ + G), czy nawet √ (⌥ + V), czy wbudowane zastępowanie
Linux to jest jeden wielki ciąg problemów i co chwila coś w nim nie działa.


@Korda: No jak widać to nie prawda, skoro mi jest w stanie działać bez problemu. ¯\_(ツ)_/¯

Najmniej stabilny system jaki w życiu widziałem. W dodatku nie ma co na nim robić, bo nie ma na niego żadnego dobrego programu.


Najwidoczniej mało w życiu widziałeś. Na Linuksa jest całe mnóstwo dobrego softu do pracy, no ale żeby
Najwidoczniej mało w życiu widziałeś. Na Linuksa jest całe mnóstwo dobrego softu do pracy, no ale żeby to wiedzieć trzeba komputera używać do czegoś więcej niż gry, klepanie pisemek w Office czy przeglądanie internetu.


@nostalgiwolf: I używam. Głównie programy graficzne, obróbka RAWów i czasem tworzenie muzyki, a czasem zmontuje wideo. I jakoś Linux mnie w tym kompletnie nie przekonuje. Szkoda, że nie pokusiłeś się o wymienienie jakie to programy. W gry