Wpis z mikrobloga

nie wiem co to za urban legend, nigdy mi się sama aktualizacja nie włączyła


@JoeGlodomor: ok, więc leci przykład z zeszłego tygodnia.
2 tyg. wcześniej zapauzowałem automatyczne aktualizacje systemu, bo kolejny update mi popsuł ustawienia dźwięku więc stwierdziłem że dopóki tego nie ogarnę to nie będę aktualizował OSu. Aktualizacje na pauzie, spoko
Tydzień później chcemy pograć z kumplami. Patrzę, ping z dupy. Szybkie zerknięcie w task menedżer - proces systemowy #!$%@?
@MyszkaZbyszka: ale się #!$%@?łem ostatnio, instalowałem openwrt na routerze i klikam krok po kroku jak doinstalować transmission. Wykonałem wszystko krok po kroku jak małpa i nie działa, prościej było przywrócić router do ustawień fabrycznych niż cofać to co zrobiłęm bo spróbowałem milion różnych komend których nawet nie rozumiałem do końca. Po resecie zrobiłem jeszcze raz to samo, znowu nie działa. Najgorsze jest to, że włączasz loga, milion wpisów, odnajdujesz ten właściwy
@tolep: Chyba SATA II ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż ostatnio kupiłem używanego mini PC z dyskiem HDD na SATA III. Był zainstalowany Windows i zaczął "zamulać" po podłączeniu do sieci. Oczywiście Windows Update zaczął pobierać i instalować aktualizacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@MyszkaZbyszka: windows to prostota i oszczędność czasu, Linux to komplikowanie życia

Przykład z dzisiaj chcę zaktualizować oprogramowanie na płytce kontrolnej.

Windows, podłącz płytkę z czytnikiem potem USB do kompa. Pobierz soft, kliknij flash. Dziękujemy

Linux instrukcja #!$%@? komend na pół strony, która i tak pewnie nie zadziała bo nie masz jakieś biblioteki potem stracisz pół dnia instalując jakies brakujące gówno, żeby na końcu się okazało że brakuje jeszcze czegoś, albo program
@cotidiemorior: Jeśli chodzi o starszy PC to był Core 2 Duo i 2GB RAMu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po zmianie na SSD Windows 10 działał OK.

A ten nowszy kupiłem z HDD, tylko dlatego, że miałem nieużywany SSD, więc po co przepłacać :)
@MyszkaZbyszka: trochę przesada, jak szukałem kompa kilka miesięcy temu to trudno było znaleźć coś z win co by przewyższało maca, a bardzo się starałem bo nie chciałem się przesiadać po tylu latach na Windowsie