Wpis z mikrobloga

@a_jozewic: Używam tego od bodajże roku i działa ciągle bez zarzutów. Instalacja potrzebnych paczek (m.in.) z kodekami zajęła mi jakieś kilkanaście minut. ¯\_(ツ)_/¯

Wayland działa na większości sprzętów. Jedynie Nvidia ma jeszcze problemy, no ale to na własne życzenie. Na upartego działa też i na Nvidii, po prostu nie tak sprawnie jak powinno.
@TakiSeLogin: > windows to prostota i oszczędność czasu, Linux to komplikowanie życia

Przykład z dzisiaj chcę zaktualizować oprogramowanie na płytce kontrolnej.

Windows, podłącz płytkę z czytnikiem potem USB do kompa. Pobierz soft, kliknij flash. Dziękujemy

Linux instrukcja #!$%@? komend na pół strony, która i tak pewnie nie zadziała bo nie masz jakieś biblioteki potem stracisz pół dnia instalując jakies brakujące gówno, żeby na końcu się okazało że brakuje jeszcze czegoś, albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nostalgiwolf: nie obchodzi mnie na kogo życzenie coś nie działa. Jak byłem dzieciakiem, chodziłem sobie do szkółki, miałem dużo wolnego czasu to sam chętnie instalowałem 98 różnych distro, spędzałem masę czasu na konfiguracjach i też mi koniec w końcu wszystko działało.
Ale jako dorosły człowiek, mam większe problemy niż konfiguracja systemu i w dupie mam to czy to wina Nvidii, Linuxa czy może producenta sprzętu. Wole raz zapłacić więcej za MacBooka
Nigdy nie zrozumiem porównywania Apple do Windowsa lub Adroida. Sam MacBooka nie mam ani żadnego kompa Apple - Windows mi się wydaje całkiem normalny. Telefon jak najbardziej - po prostu lubię iOS na telefonie. Oczywiście nie jak połowa ludzi, ze telefon zmienia co roku na nowszy model bo to jest trochę przesada.