Wpis z mikrobloga

STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno były tylko elektryczne. Dzisiaj większość takich płyt w sklepach to płyty indukcyjne. Z wyglądu są takie same, ale działanie całkiem inne. Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.
Całkowicie inne działanie jest w przypadku kuchni indukcyjnych- zachodzi proces histerezy magnetycznej i indukowania prądów wirowych i emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego. Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nawet.

Jeżeli więc nie używasz kuchenki mikrofalowej ze względu na zdrowie, nie używaj też kuchenek indukcyjnych.
Większość producentów ma w ofercie zarówno płyty elektryczne jak i indukcyjne, one wyglądają tak samo (czasem indukcyjne zaznaczone są napisem "induction"), dlatego warto się upewnić czy kupujemy indukcyjną czy elektryczną płytę. Nigdy nie kupujcie płyt indukcyjnych!
Więcej np. tu do poczytania: https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

#agd #zdrowie #technologia #kuchnia #gotowanie #nauka #dom #mieszkanie #ciekawostki #prawo #elektronika #elektryka #electrolux #amica #swiat
Sztukawojny - STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno b...

źródło: comment_16665978653o85hKGKs0BjY3wliqPX3G.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
@Tyrande:

wok na indukcyjnej średnio działa. Podnosi się go co chwilę lub przechyla, a indukcja nie grzeje i się wyłącza.


Dzięki znacznie większej mocy użytecznej jestem w stanie na zwykłej patelni zrobić to samo co w woku.
Zresztą jak wyżej pisałem używanie woka na zwykłym palniku 3kW to jakieś nieporozumienie. Już lepsze efekty daje patelnia na indukcji.

Nie opalisz cebuli do rosołu.


Do tego mam opalarkę propanową za 15 złotych.
  • Odpowiedz
To własnie płyty indukcyjne są stosunkowo niegroźne: emitują fale EM na nieszkodliwych dla człowieka częstotliwościach, ciepło zaś wytwarzają dzięki prądom wirowym całkowicie zamykającym się wewnątrz ferromagnetyka.


@Jarek_P: Jeśli osoba ma wszczepiony kardiwerter, albo elektrostymulator (rozrusznik) serca to nie wolno korzystać jej z kuchni indukcyjnej. Dlatego nie zgadzam się, że indukcja jest bezpieczniejsza od płyty elektrycznej.
  • Odpowiedz
eśli osoba ma wszczepiony kardiwerter, albo elektrostymulator (rozrusznik) serca to nie wolno korzystać jej z kuchni indukcyjnej


@Gerwazy_: realne zagrożenie jest chyba tylko przy zabytkowych rozrusznikach sprzed 40 lat. Zalecenia zaś są cały czas powtarzane na zasadzie dmuchania na zimne, choć już nawet producenci zmienili front i z "osoby z rozrusznikiem nie powinny używać" przeszli na "osoby z rozrusznikiem powinny spytać swojego lekarza", a w razie wątpliwości zalecają utrzymanie odległości minimum
  • Odpowiedz
Ło kurła. Wiesz, że ciepło to też rodzaj promieniowania elektromagnetycznego ? Częstotliwość tego promieniowania ma duże znaczenie i im wyższa, tym wyższa energia. Radzę trochę poczytać.
  • Odpowiedz
Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia


@Sztukawojny: Dokładnie tak, mojemu sąsiadowi taka indukcja usmażyła mózg, zaczął pisać w internecie coś o płaskiej ziemi, szczepionkach z autyzmem i szkodliwym działaniu kuchenek mikrofalowych.
  • Odpowiedz
daje, daje tylko musisz mieć woka ze stali węglowej. Zupełnie inaczej smakowo potrawy na nim wychodzą


@Krupier: chodziło mi o to że nie ma takiego potężnego płomienia w którym możesz sobie tym wokiem machać.
Za to zawsze można (jak się lubi ogień) dolać do patelni (czy tam innego woka) wódki (czy tam innego trunku) i podpalić w środku, też satysfakcjonujące. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SZESCIOPAK_HARNASIA: człowieku, promieniowanie elektromagnetyczne ma duży wpływ na organizm. Miałem nawet laborki z elektrotechniki poświęcone pomiarowi przy sprzęcie AGD. Z ciekawostek przy garbatych telewizorach emisja od frontu była mała, ale po bokach i z tyłu całkiem duża, wręcz bardzo wysoki poziom wychodził. To samo tyczy się mieszkania blisko linii napowietrznej 110kV i wyżej. Nie wczytywałem się w komentarze, ale nazywanie ażurem autora wpisu nie jest na miejscu. Aż sam chętnie zmierzyłbym
  • Odpowiedz